Šimko zvolal mimoriadne zastupiteľstvo. Väčšina poslancov neprišla.

Zastupiteľstvo sa malo zaoberať rozpočtom mesta na rok 2019, ktorý primátor nepodpísal.

Poslanci schválili pozmenený návrh rozpočtu na februárovom zastupiteľstve, no primátor Jozef Šimko ho nepodpísal. Odôvodňoval to tým, že takýto rozpočet je proti rozvoju Rimavskej Soboty.

Na dnešné rokovanie sa dostavilo z 21 poslancov len sedem a zastupiteľstvo nebolo uznášaniaschopné. Neprišli všetci deviati poslanci z klubu Odvážme sa zrýchliť, dvaja poslanci SMK, dvaja zo SMER-SD a jeden poslanec MOST-HÍD, teda všetci tí, ktorí hlasovali za pozmenený rozpočet.

Aj napriek tomu, že sa zastupiteľstvo oficiálne nekonalo, Jozef Šimko v diskusii vysvetlil, prečo rozpočet schválený na februárovej schôdzi ohrozuje investičné plány samosprávy. Vo viac ako hodinovom príhovore hovoril o prestavbe bývalého domova mládeže na Školskej ul. na byty pre mladé rodiny, o výstavbe toboganu na Kurinci, obnove mestskej záhrady či námestia pri pošte. Šimko napríklad skritizoval pasportizáciu komunikácií a budov v meste, ktorou poslanci podmieňujú ich ďalšiu rekonštrukciu. Označil to za zbytočné a vyhlásil, že za sumu 15 až 20-tisíc eur na pasportizáciu môže mesto vyasfaltovať jednu až dve ulice.

V závere rokovania J. Šimko avizoval, že opäť zvolá mimoriadne zastupiteľstvo na stredu 20. marca o 14:00 hod.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár