Fotosúťaž Malohont mojimi očami má svojich víťazov

Na vernisáži výstavy, ktorá sa konala v stredu 8. januára v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti,  sme spoznali mená autorov víťazných fotografií z minuloročnej fotosúťaže Malohont mojimi očami. Výber súťažných fotografií si budete môcť pozrieť v knižnici až do konca apríla.

Do 7. ročníka fotosúťaže Malohont mojimi očami, ktorá prebiehala od 1. júla do 30. septembra 2019, sa zapojilo 20 fotografov z rôznych obcí a miest zahrnutých do Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, ale aj z Rimavskej Soboty, Lučenca, Banskej Bystrice či Považskej Bystrice, a to vo veku od 17 do 51 rokov.

„Sme radi, že súťaž opäť oslovila amatérov aj profesionálov, a to aj napriek tomu, že sa v nej nesúťaží o hodnotné ceny. Ide skôr o prezentáciu regiónu Malohont v obrazovej podobe a sme veľmi vďační, že sa na tom svojou účasťou vo fotosúťaži podieľajú desiatky ľudí, ktorým je tento región srdcu blízky.“ doplnila Miroslava Vargová, manažérka MAS MALOHONT.

Zo 109 doručených fotografií bolo 11 vyradených kvôli nesplneniu podmienok súťaže, pričom najčastejším dôvodom bolo nedostatočné rozlíšenie, nedodržanie súťažnej kategórie a miesta zhotovenia fotografií. Zvyšných 98 fotografií postúpilo do hlasovania verejnosti, ktoré prebiehalo od 18. do 25. novembra 2019.

Najviac fotografií súťažilo už tradične v kategórii Prírodné krásy (40), potom nasledovali kategórie Kultúrne dedičstvo (22), Ľudia a život (18) a kategória Naše obce (18).

O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla okrem verejnosti aj hodnotiaca komisia v zložení Ján Ulický (Rimavská Sobota), Daniel Csúr (Rimavská Sobota) a Petra Rapčanová (Hnúšťa):

Kategória 1. Prírodné krásy:

 1. Miroslav Sobek – Hmlisté klenovské ráno
 2. Miroslav Vrábeľ – Skrytý život hmyzu
 3. Michaela Tiralová – Mnoho-vetvistý, naširoko-ďaleko tieniaci dub letný (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)

Kategória 2. Kultúrne dedičstvo:

 1. Radovan Vojenčák – Fašiangový sprievod II
 2. Michal Tvrdoň – Dobré ráno
 3. Rudolf Máté – Úsvit

Víťaz verejného hlasovania: Michaela Tiralová – Slabejovie chalúpka s mesačnou svätožiarou

Kategória 3. Ľudia a život:

 1. Michal Tvrdoň – Buď fit ako grafit
 2. Martin Babarík – Gejzko
 3. Michaela Tiralová – Kokavskie lazy

Víťaz verejného hlasovania: Michaela Tiralová – Hej, už ten chodníček trávičkou porastá…

Kategória 4. Naše obce:

 1. Michal Tvrdoň – Veget na vyhliadke
 2. Michaela Tiralová – Súmrak a inverzia v Ožďanoch
 3. Michaela Tiralová – Belovláska ľúba husiaročka z lipovského grúňa (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)

V mene celej Miestnej akčnej skupiny MALOHONT blahoželáme víťazom a ostatným fotografom ešte raz ďakujeme za zapojenie sa do súťaže. Príležitosťou nielen pre nich bude opäť ďalší ročník súťaže, ktorý plánujeme vyhlásiť v tomto roku. Vybrané fotografie navyše postúpia aj do celoslovenskej fotosúťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR začiatkom leta.

Za spoluprácu pri príprave a otvorení výstavy ďakujeme Mestskému kultúrnemu stredisku v Hnúšti, Knižnici prof. Š. Pasiara v Hnúšti a Speváckemu zboru pri Základnej umeleckej škole v Hnúšti.

Zdroj: MAS MALOHONT

Zdieľajte článok

Diskusia

Pridaj komentár