V Rimavskej Sobote odštartuje Detská tour Petra Sagana

Mestská záhrada v Rimavskej Sobote sa stane 31. marca dejiskom známeho cyklistického podujatia pre deti.

Detská tour Petra Sagana dorazí aj do Rimavskej Soboty. Cyklistická súťaž určená pre deti vo veku od 0 – 14 rokov odštartuje 1. kolom v nedeľu 31. marca v areáli Mestskej záhrady v Rimavskej Sobote. Mesto tak symbolicky preberie štafetu po Lučenci, kde sa 1. kolo úspešne organizovalo predošlé tri roky.

Detská Tour Petra Sagana je projekt pre deti, ktoré môžu ukázať svoje cyklistické schopnosti i zručnosti a zmerať si sily s rovesníkmi nielen z okolia, ale aj celého Slovenska.

Od 8,00 do 10,00 hod. bude prebiehať prezentácia, od 10,30 hod. štartuje kategória Baby a následne aj ostatné kategórie. Súťažiť sa bude po trávnatých aj spevnených plochách parku.

Prihlásiť sa je možné cez online prihlasovací systém na http://1kolo-detskatour-petrasagana.mtbiker.sk/. Prihlásiť sa na súťaž je možné aj v deň konania podujatia na prezentácii, nutné je však prísť s dostatočným predstihom. Štartovné tvoria symbolické 2 eurá pre všetky kategórie s výnimkou Baby, kde sa za štart neplatí.

Súťažiť sa bude v kategóriách Baby, Mikro, Mili, Mini, Mladší Žiaci/Žiačky a Starší Žiaci/Žiačky. Každá kategória je súťažou chlapcov a dievčat. Vyhlasovaná je každá kategória zvlášť. Vyhlasovať a oceňovať sa budú traja najlepší vo všetkých súťažných kategóriách v celkovom poradí súťaže 2019. Nebude chýbať zaujímavý sprievodný program. Deti sa môžu tešiť na nafukovacie atrakcie, Strider zóna, bike aréna, maľovanie na tvár, divadlo, program partnerov súťaže a iné.

Organizátorom a usporiadateľom podujatia sú Cyklistická Detská Tour, Sportinstitut s.r.o., Slovenský zväz cyklistiky, Mesto Rimavská Sobota, CK Rimavská Sobota a OZ Naša Sobota. Podľa organizátorov sa každého kola zúčastňuje 300-400 detí z celého Slovenska, ale pravidelnými účastníkmi sú aj deti z Čiech a Maďarska. Celkovo možno počítať s účasťou približne 2000 návštevníkov.

Organizátorom detskej tour je Peter Zánický, ktorý je dorasteneckým trénerom Petra Sagana a garantom je samotný Peter Sagan, ktorý podujatie každoročne poctí svojou návštevou. Vlani sa objavil na 2. kole v Nitre. Či príde aj do Rimavskej Soboty, nie je vzhľadom na jeho nabitý program isté, ale nechajme sa prekvapiť.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár