Rimavskosobotskí lukostrelci majú majstrov Európy

Majstrovstvá Európy v 3D lukostreľbe sa uskutočnili tento rok na Slovensku. Od 18. do 24. augusta ich hostila severoslovenská obec Varín nachádzajúca sa v Žilinskom okrese.

Športové podujatie sa konalo v krásnom prostredí hôr obklopujúcich obec. Na súťaži mala zastúpenie väčšina štátov Európy, no zúčastnili sa jej aj súťažiaci z Indie. “ Počas štyroch dní sa na krásnom kopcovitom teréne súťažilo za každého počasia, denne od rána do večera,“ priblížil Tibor Lévay, predseda Lukostreleckého klubu Bašta z Rim. Soboty. Ako dodal, v sobotu nastúpili na finálové kolá na futbalovom ihrisku pred širokou verejnosťou všetky dospelé kategórie , kde strieľali na 6 3D cieľov.

LK Bašta reprezentovali piati členovia, ktorí ukázali, že patria aj medzi európsku špičku v 3D lukostreľbe. Laura Antal Hegedűs a Luca Dancs si vystrieľali skvelé prvé miesta. Tibor Lévay skončil tretí, Gergely Dancs obsadil 19. a Ladislav Hegedűs 24. miesto.

Klub ďakuje svojim sponzorom – Mestskému úradu v Rim. Sobote a spoločnostiam Vercajch Centrum Zvolen, Gobako Košice, TEATRO, Agrosolum, RIO Jedáleň a STAV LP.

Gemerland, Zdroj: Tibor Lévay, LK Bašta

Zdieľajte článok

Pridaj komentár