Rimavská Sobota: Vodič nezastavil na stopke a spôsobil nehodu

Pri nehode sa zranili piati ľudia.

Polícia v Rimavskej Sobote objasňuje dopravnú nehodu dvoch osobných motorových vozidiel, ktorá sa stala v pondelok 22. júla.

„V dopoludňajších hodinách 28-ročný vodič jedného z áut jazdil v smere do centra mesta, pričom po zastavení na hranici križovatky sa dostatočne nepresvedčil, či môže bezpečne pokračovať v jazde. Nerešpektoval dopravnú značku stoj, daj prednosť v jazde, následkom čoho došlo k zrážke s ďalším autom, ktoré po hlavnej ceste v smere od Košíc na Lučenec viedla 42-ročná vodička . Pri dopravnej nehode sa 5 osôb ľahko zranilo, vrátane vodičov. Alkohol u nich zistený nebol, ale príčinou nehody bola nesprávna jazda cez križovatku,“ informuje krajská polícia na svojom facebooku.

Policajti zároveň vodičov upozorňujú, že, vodič, ktorý prichádza do križovatky po vedľajšej ceste označenej dopravnou značkou „Daj prednosť v jazde“ alebo „Stoj, daj prednosť v jazde“, je povinný dať prednosť v jazde vozidlám a ostatným účastníkom cestnej premávky prichádzajúcim po hlavnej ceste, okrem chodcov, ktorí neprechádzajú cez križovatku v organizovanom útvare.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár