Denný tábor na vidieku bol zážitkom pre deti, lektorov a dobrovoľníkov

Občianske združenie Šanca pre Dražice v spolupráci s komunitnými centrami Dražice , Vrbovce a dobrovoľníkmi občianskeho združenia realizovali v dňoch  26. – 30. 8. Denný  tábor na vidieku…

Zúčastnilo sa ho 25 deti z Dražíc a širokého okolia, pre ktoré bol denne pripravený kreatívny, zaujímavý a zábavný  program. Medzi aktivitami, ktoré  deti zaujali, boli besedy na rôzne témy ako história, kultúra, šikana-kyberšikana, ako sa bezpečne správať na cestách, o ktorom nám prišli porozprávať páni policajti z OPZ vo Veľkom Blhu. Porozprávali sme sa o tom, aké je dôležité slušne sa správať voči  sebe aj dospelým .

Deťom sa veľmi  páčili  športové  hry a hľadanie pokladu, leňošenie, hojdanie. Čas sme venovali aj rozvoju ich kreatívnych a remeselných  zručností v tvorivých dielňach, tancu. Najviac sa tešili na spoločné  grilovanie a rozdávanie odmien a darčekov. Všetky aktivity sa konali  vo voľnej vidieckej  prírode, v Komunitnej záhradke a v Komunitnom centre v Dražiciach.

Celý projekt sme mohli zrealizovať len vďaka finančnej pomoci Banskobystrického samosprávneho kraja, za čo im touto cestou  ďakujeme. Deti si užili posledné  dni prázdnin , ktoré sa niesli  v znamení priateľstva, zážitkov a poznávania nových vecí.  

Ingrid Palatinusová, štatutárna zástupkyňa Šanca pre Dražice oz

Zdieľajte článok

Pridaj komentár