Chanbare v Rimavskej Sobote sa darí, športovci získali v Česku 12 medailí

Uplynulú sobotu sa chanbaristi Falconu Rimavská Sobota zúčastnili otvorených medzinárodných majstrovstiev Česka v Chanbare. Rimavskosobotský klub reprezentovali 4 športovci. Súťažilo sa v 7 bojových disciplínach (datotsu), v súborom cvičení (Kihon dosa) a v tímovej súťaži. Otvorené boli kategórie deti, katetov, juniorov, dospelých mužov a žien. Tejto súťaže sa zúčastnilo 70 športovcov zo strednej Európy.

Ako informoval tréner a športovec Falcon RS Tibor Figei, najviac sa darilo Františkovi Bohóovi v detskej kategórii, ktorý si z Česka priniesol 5 medailí, z toho 2 zlaté. „Rovnako pekné výsledky dosiahol aj Lukáš Kurek, ktorý si vybojoval v disciplíne krátky meč – štít 1. miesto, ku ktorému pridal ešte jedno tretie miesto a potvrdil, že jeho výsledky z majstrovstiev Európy neboli náhodné,“ uviedol Figei. Darilo sa aj Laure Dávidovej, ktorá si vybojovala tri medaily. Získala striebornú a dve bronzové medaily. „Bola to pre ňu prvá súťaž v tejto sezóne, keďže predtým mala zdravotné problémy s nohou,“ doplnil Figei, ktorý z Česka tiež neprišiel naprázdno. Domov si doniesol takisto jednu zlatú medailu – v disciplíne dlhý meč-štít a jednu striebornú medailu, ktorú vybojoval v konkurencii čiernych pásov.

Celkovo vybojoval Falcon 12 medailí – 4 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové. Ako Figei dodal na záver , Falconisti tak ukončili túto časť sezóny úspešne. Po prázdninách ich čakajú majstrovstvá Slovenska, majstrovstvá Poľska a poniektorí sa predstavia aj na majstrovstvách sveta.

Gemerland, Zdroj: Tibor Figei

Zdieľajte článok

Pridaj komentár