V Rim. Sobote chystajú folklórny festival Pod Sobotskou bránou

Tento rok do mesta opäť zavíta tradičná domáca kultúra v podobe folklórneho festivalu Pod Sobotskou bránou. Tanec, spev a radosť z tradícií si môžete užiť počas soboty 14. septembra na nádvorí reduty Čierny orol. Začiatok je naplánovaný na 9:00 hod., kedy sa otvoria brány školy tvorivosti pre deti. 

Počas celého dňa ožije nádvorie Čierneho orla tradičnou ľudovou kultúrou a miestnym folklórom. Počas dňa vystúpia miestne detské i dospelé folklórne súbory, zoskupenie inštrumentalistov prezentujúce valašský, pastiersky hudobný folklór Trombitáši Štefánikovci i sólisti.

„Tešiť sa môžete na stretnutie s ľudovými a umeleckými výrobcami, tanečný dom i tvorivé dielne pre deti. V závere dňa podujatie vyvrcholí tanečným pásmom známeho folklórneho súboru železničiarov MARÍNA zo Zvolenaa koncertom world music kapely  DRUŽINA,“ uviedol organizátor podujatia rimavskosobotské Mestské kultúrne stredisko na svojej stránke.

Vstupné ne večerný program FS Marína a Družinu je 5€ pre dospelého a 3€ pre dieťa. Kapacita je obmedzená. Vstupenky si môžete zakúpiť v MsKS a cez online systém na www.kulturars.sk.

Podujatie organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so SOŠOS a CVČ Relax s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia a miestnych podnikateľov.

Gemerland Zdroj: MsKS

Zdieľajte článok

Pridaj komentár