Rimavská Sobota: Mesto bude žiť jarmočnou atmosférou. Na toto všetko sa môžete tešiť

Každoročne sa Rimavskosoboťania i ľudia zo širšieho okolia tešia na septembrový Gemersko-malohontský jarmok. Uskutoční sa 27. a 28. septembra a do mesta opäť prinesie výbornú atmosféru.

Ani tento rok nebudú chýbať rôzne podujatia, od koncertov, tanečných vystúpení, výstav či predstavení pre najmenších. XXXVII. Gemersko-malohontský jarmok odštartuje v piatok o 9:00 slávnostným otvorením výstavy ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov, ktoré prebehne vo foyeri Domu kultúry. Predpoludním sa na radnici mesta uskutoční slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže o najkrajší balkón a predzáhradku.

V pestrom celodennom programe na Hlavnom námestí si prídu na svoje malí i veľkí. Najmenší si užijú predstavenie Ako psíček a mačička, na obed zahrá country zoskupenie Bluetrend a o niečo neskôr predvedú svoje pohybové umenie deti a mládež z tamojšieho centra voľného času Relax. Zaznejú aj maďarské a slovenské ľudovky z repertoáru hudobnej skupiny Akcent Live. Folklór bude mať zastúpenie aj v podaní folklórnych súborov Rimavan a Háj, Heligonkárskeho dua sestier Bacmaňákových či ľudovej hudby Šarišanci. Vo večerných hodinách rozozvučí Hlavné námestie spevák Mafia Corner. Bohatý program ponúknu aj sprievodné podujatia v Gemersko-malohontskom múzeu, Knižnici Mateja Hrebendu a Mestskej galérii. V sobotu začne program na Hlavnom námestí o desiatej vystúpením Tanečného orchestru z Rim. Soboty, ktorý o hodinu neskôr vystrieda inštrumentálna skupina Elektrum.

Samozrejme, nebudú chýbať predajné stánky s rôznym tovarom, predovšetkým remeselnými výrobkami, textilom a občerstvením.

Presný program nájdete nižšie.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár