R. SOBOTA: Obľúbený festival prišiel s malou zmenou názvu a silnými menami. JúliusFeszt bol jedným z vrcholov leta

RIMAVSKÁ SOBOTA – Začiatok prázdnin sa uskutočnil obľúbený letný festival, ktorý v roku 2021 prichádzal s malou zmenou názvu na Július Feszt. Rimavskosobotský amfiteáter roztancoval v piatok 2. júla.

Počas festivalu budú dva veľké koncerty. Prvým je vystúpenie skupiny Wellhello a druhým Edda Művek. Ešte predtým sa predstaví kapela Cool, ktorá sa zúčastnila aj súťaže X-Factor a sú to vlastne domáci interpreti,“ priblížil pre Rimava.sk Zoltán Cziprusz, ktorý je jedným z organizátorov. Novinkou aktuálneho ročníka bolo druhé pódium s názvom Family Stage, ktoré bolo situované v zadnej časti amfiteátra. Program na ňom sa začínal oveľa skôr než zvykol začínať festival v minulosti, okolo 14:00 až 15:00. Na rodinnom pódiu vystúpila kapela Apacuka s pesničkami pre deti.

Plagát Festivalu

Samotný festival sa uskutočnil s finančnou podporu Fondu napodporu kultúru národnostných menšín.

Hlavným výstupom festivalu bolo budovanie medziľudských vzťahov, poskytoval lokálnym výrobcom miesto na prezentovanie svojich produktov a deťom doprial aktívne využitie voľného času. V rámci festivalu občianske združenie Gemerská Mládežnícka Organizácia poskytlo hodnotný program pre celú rodinu.

Zdieľajte článok

Pridaj komentár