V piatok bude vstup do Gemersko-malohontského múzea zadarmo

Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu 27. septembra ponúka Gemersko-malohontské múzeum (GMM) v Rim. Sobote bezplatný vstup do výstavných a expozičných priestorov v čase od 8:00 do 18:00 hod. Témou tohtoročného Svetového dňa cestovného ruchu je „Moderne v múzeu“. Pre verejnosť a školy ponúkame netradičné a moderné prehliadky stálych expozícií a fotenie v replike uniformy z prvej svetovej vojny.

O 15:00 a 16:30 hod. sa uskutoční komentovaná prehliadka stálej vlastivednej expozície, ktorá bude obohatená o zaujímavú aktivitu QR kódy a história…čo majú spoločné?. Aktivita je obsahovo venovaná histórii Gemersko-malohontského múzea, o ktorej sa návštevník dozvedá cestou modernej technológie. Prostredníctvom smartfónu a jednoduchej aplikácie nasníma návštevník texty o múzeu zašifrované pod QR kódmi, umiestnenými v priestoroch expozície, aby našiel odpovede na otázky.

Komentovanej prehliadky s aktivitou sa môžu zúčastniť aj školské skupiny v predpoludnajších hodinách o 9:00 alebo 11:00 hod. Z kapacitných dôvodov je vhodné, aby sa skupiny nahlásili vopred.

Školy môžu zažiť netradičnú vyučovaciu hodinu na tému Druhá svetová vojna v Gemeri-Malohonte a jej dôsledky v priestoroch stálej expozície múzea Protifašistický odboj a SNP v Gemeri-Malohonte.

Počas návštevy múzea si môžu návštevníci pozrieť aj štyri tematicky pestré výstavy – Havrany a ich príbuzní, Biblia a reformácia, István Hatvani (1718 – 1786)Kúpeľníctvo v Gemeri v 19. storočí.

27. september je Svetovým dňom cestovného ruchu od roku 1979, na základe rozhodnutia Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO). V tento deň sa symbolicky končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a začína na južnej pologuli. Gemersko-malohontské múzeum ukončuje turistickú sezónu v sobotu 30. septembra 2019. V tento deň je múzeum otvorené od 8:00 do 18:00. Po tomto termíne bude múzeum otvorené len v pracovné dni od 9:00 do 17:00.

Gemerland, Zdroj: GMM

Zdieľajte článok

Pridaj komentár