Polícia zverejnila detaily sobotňajšej tragickej dopravnej nehody

V dôsledku dopravnej nehody zomrel 22-ročný Michal z Rimavskej Soboty.

O tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala neďaleko Rimavskej Soboty, sme už informovali v sobotu. Polícia dnes zverejnila detaily nehody.

Ako informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k dopravnej nehode došlo v sobotou 6. apríla v ranných hodinách v smere od obce Ostrany na obec Pápča. „Doposiaľ nestotožnený vodič osobného motorového vozidla Volkswagen Golf pri prejazde miernou ľavotočivou zákrutou neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojím schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky. Dostal šmyk s vozidlom prešiel do pravej priekopy a po náraze do stromu sa vozidlo prevrátilo na strechu,“ uviedla s tým, že v dôsledku dopravnej nehody 22-ročný Michal z Rimavskej Soboty sediaci na doposiaľ presne nezistenom mieste utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. „16-ročný chlapec sediaci na doposiaľ presne nezistenom mieste sa podľa lekárskej správy zranil ľahko,“ doplnila Faltániová a dodala, že viac ako tri hodiny po nehode mu pri dychovej skúške namerali 0,24 mg/l alkoholu (0,5 promile). U nebohého muža bola nariadená súdna pitva, pri ktorej sa zisťovalo aj použitie alkoholu. „Podľa predbežných výsledkov súdnej pitvy bol u nebohého muža zistený pozitívny výsledok na alkohol,“ uviedla.

V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. Podrobnejšie informácie zverejní polícia až po doručení znaleckého posudku. Kto vozidlo viedol je aj naďalej v štádiu vyšetrovania.

Gemerland, Zdroj a foto: Krajské riaditeľstvo PZ v Banskej Bystrici

Zdieľajte článok

Pridaj komentár