Vodič zrazil motorkára a po nehode odišiel

Škoda na oboch vozidlách je odhadovaná na 5 tisíc eur.

 Polícia v Revúcej objasňuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala vo štvrtok 7. marca približne o 14.50 hodine na Mierovej ulici v Tornali. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, vodič osobného motorového vozidla Škoda Fabia pri odbočovaní vľavo nedal prednosť protiidúcemu motocyklu KAWASAKI, ktorý viedol 42-ročný vodič z Tornale.

Vodič motocykla aj napriek intenzívnemu brzdeniu nedokázal zrážke zabrániť, narazil do pravej časti auta a spadol na zem. Utrpel zranenia s dobou liečenia do 7 dní,“ uviedla Faltániová s tým, že vodič auta následne z miesta dopravnej nehody odišiel.  

Ako ďalej uviedla, policajti v krátkom čase vypátrali vozidlo aj vďaka informáciám svedkov nehody. Vozidlo šoféroval 17-ročný mladík a podľa majiteľa vozidla ho viedol s jeho súhlasom sám, bez prítomnosti dospelej osoby. „Vlastníkovi vozidla bola za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky udelená bloková pokuta,“ spresnila hovorkyňa.

 „Mladý vodič, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B najmenej 10 rokov a ktorého na tento účel zapísal orgán Policajného zboru do evidencie vodičov na žiadosť zákonného zástupcu, na mieste nehody premiestnil motorové vozidlo a následne odišiel z miesta dopravnej nehody. Za priestupky, ktorých sa v cestnej premávke dopustil, mu bol zadržaný vodičský preukaz a dopravná nehoda je v štádiu objasňovania. Škoda, ktorá na vozidlách vznikla, je odhadnutá na 5 tisíc eur,“ uzavrela Faltániová.

Gemerland, Zdroj: Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ BB

Zdieľajte článok

Pridaj komentár