DECEMBER: Vianoce, Vianoce prichádzajú…

S vianočnými podujatiami sa roztrhlo vrece a nás teší, že vás môžeme pozvať na väčšinu z nich – stretnutia s Mikulášom, vianočné burzy, tvorivé dielne, koncerty a tanečné zábavy, ktoré doplní tradičné vianočné zvykoslovie a vystúpenia koledníkov či betlehemcov. To všetko poteší oči, uši i chuťové poháriky, ale najmä duše.

Vianočné trhy

Sériu trhov, ktoré dokážu navodiť tú pravú vianočnú atmosféru, otváraVianočná burzu nápadov a láskyv Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Šikovní ľudia z regiónu ukážu svoje poctivé domáce výrobky, vianočné ozdoby, dobrôtky, prírodné produkty či zdravú stravu. Burza sa bude konať vo štvrtok 5. decembra popoludní pre všetkých ľudí dobrej vôle. Súčasťou bude aj bazár nepotrebných vecí, kníh, hračiek, oblečenia a čohokoľvek, čo bude možné priniesť a ponúknuť iným za veľmi prijateľné ceny. Počas celej burzy budú návštevníkov baviť folkloristi, speváci a muzikanti.
Skvelou príležitosťou na nákup darčekov budú aj Tradičné Vianočné trhy na Teplom Vrchu, ktoré sa konajú v sobotu 14. decembra, rovnako aj v Kokave nad Rimavicou.

O pár dní neskôr (16. a 17.12.) si vianočné trhy pripravilo aj mesto Hnúšťa v spolupráci s miestnymi školami a organizáciami. Okrem všelijakých voňavých maškŕt budú v ponuke aj originálne ručne robené výrobky šikovných žiakov a študentov.

Medzitým môžete navštíviť vianočné trhy aj v meste Revúca (06. a 07.12.) alebo v Rimavskej Sobote (11. a 12.12.).

Zábava pri kvízoch

Séria zábavno-vedomostných kvízov pokračuje! Chcete si otestovať svoje vedomosti a pritom sa skvelo zabaviť? Tak neváhajte a prihláste sa do štvrtej série Kvízmajster ligy. Jej záverečné kolo štartuje už 12. decembra o 18-tej v bábkovej sále Domu kultúry a moderovať ho nebude nik iný, než obľúbený Slavo Hlásny, rekordman z relácie Duel. 

Ďalší kvíz sa koná 29. decembra v bábkovej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Ide o Filmový kvíz Petra Pavlíka, v ktorom budete hádať filmy, postavy, vypočujete si skvelú filmovú hudbu, overíte si svoju pozornosť, nakuknete do minulosti aj súčasnosti. Ak vás baví súťaženie, zostavte 3 – 6-členný súťažný tím a rezervujte si svoj stôl.

Hudba, film a divadlo
Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote vás v piatok 6. decembra pozýva  na Vianočný koncert vokálnej skupiny Fragile. Populárne osobnosti, známe z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či televíznych šou vás chcú zaujať hudbou bez použitia hudobných nástrojov.

Na druhý deň (07.12.) si môžete so svojimi ratolesťami pozrieťrodinný muzikál Peter Pan. Rozprávka s napínavým dejom poteší nie len malých, ale aj veľkých divákov. Výnimočné spojenie detských hercov s profesionálnymi dospelými umelcami, v príbehu plnom detskej radosti, priateľstva, fantázie a divadelnej mágie, sľubuje v Dome kultúry v Rimavskej Sobote nezabudnuteľný zážitok.

Ak máte chuť len tak si posedieť a pozrieť poučný film, nemali  by ste 10. decembra chýbať na filmovom festivale Ekotopfilm – Envirofilm 2019, ktorý prináša do Rimavskej Soboty oceňované dokumentárne filmy z celého sveta. Doobedie je určené pre deti zo škôl, ale podvečer bude kinosála patriť verejnosti. Okrem sledovania dokumentárnych filmov sa „mimo plátna“ bude s pozvanými hosťami diskutovať na aktuálnu tému.

Do obľúbeného klubu mladých prichádza Dominika Mirgová so svojou jedinečnou Totosomja Tour k jej novému albumu. V Montego clube v Rimavskej Sobote dňa 14. decembra predvedie svoju nezabudnuteľnú show v sprievode svojich tanečníkov.

V športovom duchu

Aj keď je tu už chladná zima, športovať sa dá za každého počasia, preto vám ponúkame na výber aj niekoľko športových podujatí. Obec Rimavská Baňa pozýva milovníkov stolného tenisu na tradičný turnaj pod názvom Zimný ping pong, ktorý sa bude konať v telocvični základnej školy v sobotu 7. decembra. Nadšencov futbalu poteší turnaj dospelých Malohont goool cup, ktorý bude hostiť mesto Hnúšťa o týždeň neskôr (14.12.). 

Priaznivci volejbalu sú pozvaní na Vianočný volejbalový turnaj mix v Kokave nad Rimavicou, ktorý sa bude konať dňa 28. decembra a v prípade, ak miesto športu preferujete skôr turistiku, tak by ste nemali chýbať na Luciinom nočnom výstupe na Farkašku, ktorý začína v piatok 13. decembra z Kokavy nad Rimavicou.

Zdroj: MAS Malohont

Zdieľajte článok

Pridaj komentár