Veci verejné sa týkajú každého

Žiaľ, mnohí obyvatelia sa o veci verejné nezaujímajú, a pritom sa týkajú každého z nás. Často ani nepoznajú poslancov mestského parlamentu a nemajú vedomosti o kompetenciách primátora či mestského parlamentu. Tak to bolo aj v prípade dôchodcu, ktorý sa nám posťažoval na chodník v dezolátnom stave na Ulici I. Hatvaniho v Rimavskej Sobote.

Stretla som sa s ním počas svojej osobnej kampane. Obehávam si voličov v 1. volebnom obvode (Staré mesto-Chrenovisko- Vyšná Pokoradz), keďže kandidujem ako poslankyňa mestského parlamentu.

„Chodník je popraskaný, a keď prší, tak na ňom stojí voda. Nie je príjemné dostať sa v daždivom počasí do paneláku. Z jednej strany bytovky je chodník vyasfaltovaný, to je v poriadku. Bolo by dobré, keby mesto opravilo aj tento, nachádzajúci sa pri vchodoch,“ posťažoval sa dôchodca.

Z rohovoru však vysvitlo, že ani nepozná poslancov vo svojom volebnom obvode. A na nich by sa mal v prvom rade so svojim podnetom obrátiť. Tí by totiž mali požiadavky občanov prenášať priamo na mestskom zastupiteľstve a snažiť sa o to, aby boli doriešené.

Popraskaný chodník na Ul. Hatvaniho je potrebné opraviť. Nie je však jediným v meste.  Na to musia byť vyčlenené finančné prostriedky zo strany samosprávy, schválené v rozpočte, a až následne sa môžu práce realizovať. Dúfajme, že v budúcom volebnom období sa nájdu aktívni poslanci, ktorí presadia opravy chodníkov. Túto oblasť som zahrnula medzi priority vo svojom volebnom programe (viď článok: http://www.gemerland.sk/?p=73293 ).

Autor: Marta Kanalová

 

 

Publikované 26. 10. 2018

Zdieľajte článok

Pridaj komentár