V komunitnom centre v Dražiciach oslávili Deň matiek

OZ Šanca pre Dražice organizovalo 10. mája v Komunitnom centre v Dražiciach komunitnú aktivitu.

Stretli sme sa s deťmi a rodičmi v Komunitnom centre v Dražiciach, aby sme si pripomenuli  sviatok mamičiek.

Na Slovensku sa Deň matiek začal oslavovať po roku 1989. Krajiny bývalého socialistického zriadenia oslavovali Medzinárodný deň žien pripadajúci na 8. marca. Deň matiek patrí medzi najkrajšie sviatky, pretože pre každého je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Matky sú tie, ktoré nám odpúšťajú, ktoré nás chápu a pomáhajú, ktoré nás  milujú. 

Pracovníčky KC pomáhali deťom pri príprave darčekov. Deti si  mohli vyskúšať v tvorivých dielňach rôzne techniky výroby darčekov pre svoje mamičky. Najviac ich zaujala výroba srdiečok, brošní v tvare ružičky a  eko – darčekovej  taštičky. Robili darčeky nielen pre mamičky, ale aj staré  mamy a tety. Pri všetkých aktivitách sme si našli  čas, aby sme spoločne vyrobili výzdobu a skrášlili priestory komunitného  centra.

Na záver sme deťom prichystali malé občerstvenie, chlebíčky s nátierkami, tortu, slané  a porozprávali sa o ich  výsledkoch  v škole, plánoch na letné prázdniny. Medzi účastníkmi sme privítali aj mamičky, ktoré sme ponúkli  koláčikom.

Strávili sme spolu príjemné popoludnie a už sa tešíme na ďalšiu aktivitu, ktorá bude v júni.

Zdroj: Mgr. Alena Horváthová, Garant KC

Zdieľajte článok

Pridaj komentár