Nové detské ihrisko už robí radosť deťom

Rodičia a ich ratolesti majú dôvod na radosť. V piatok, 21. septembra im oficiálne odovzdali do užívania zrevitalizované detské ihrisko vo fiľakovskom parku. Pribudli nové herné prvky a obnovili tiež starý kolotoč. Revitalizácia stála približne 25-tisíc eur.

Detské ihrisko vo fiľakovskom parku prešlo v posledných týždňoch výraznou obnovou. Staré preliezky nahradili novými drevenými prvkami. Nechýba medzi nimi veľký hrad, hojdačky, pieskovisko či šmýkačka. Medzi nimi sa tiež v novom šate zaskvel staručký kovový kolotoč, ktorý mesto na žiadosť Fiľakovčanov zachovalo a zrekonštruovalo. Po novom je už bezpečný a spĺňa všetky normy.

Ako pripomenul primátor Attila Agócs, do roku 2014 v meste dlho nepribúdali nové detské ihriská a do starých sa výraznejšie neinvestovalo. „Vtedy sme sa rozhodli vybudovať ihrisko pri Filbyte, ktoré sa dodnes teší veľkej obľube. Týmto povzbudení sme sa pustili do obnovy tohto ihriska v parku,“ povedal primátor. Obnova stála bezmála 25-tisíc eur, z ktorých vo forme herných prvkov v hodnote 12-tisíc eur prispela Nadácia Veolia. „Aj touto cestou im ďakujem. Zvyšnú sumu financovalo mesto z vlastných zdrojov.“

Podobne ako pri prvom ihrisku, ani pri tom v parku nechýba oplotenie. „Onedlho sem tiež namontujeme jednu kameru. O bezpečnosť ihriska sa bude starať aj strážca parku, ktorý ho bude otvárať a zatvárať podľa prevádzkového poriadku.“ Ako ďalej dodal, staré herné prvky z ihriska nevyjdú na zmar. „Plánujeme ich obnoviť. Následne ich premiestnime na naše sídliská, pravdepodobne na Farskú lúku. Stať by sa tak malo v budúcom roku,“uzavrel.

Náučný chodník

Pri slávnostnom otváraní detského ihriska odovzdalo vedenie mesta aj nový náučný chodník. Na jeho vybudovanie využili 14 presklených vitrín, ktoré boli do parku osadené počas jeho revitalizácie v roku 2011, no doposiaľ boli zväčša nevyužívané. Dnes ich upravili a osadili do nich náučné tabule, ktoré obsahujú informácie o faune, flóre a histórii parku, o neďalekom kaštieli Berchtoldovcovči UNESCO Geoparku Novohrad – Nógrád.

Zdroj: Klaudia Kovácsová, hovorkyňa mesta Fiľakovo

 

Publikované 24. 9. 2018

Zdieľajte článok

Pridaj komentár