Vo Fiľakove pribudlo desať nových kamier

V súčasnosti je v meste celkovo rozmiestnených 10 otočných a 25 statických kamier, ktoré vo významnej miere pôsobia preventívne.

Samospráva Fiľakova začiatkom tohto roka úspešne zrealizovala projekt z výzvy Ministerstva vnútra SR na prevenciu kriminality pre rok 2018. Vďaka nej sa v meste podarilo umiestniť 10 nových statických kamier a zakúpiť nové nahrávacie zariadenie spolu s monitorom.

Na projekt ministerstvo poskytlo finančná dotáciu vo výške 6000 eur, s 20-percentnou spoluúčasťou mesta. Kamery boli umiestnené pri detskom ihrisku na Mládežníckej ulici, na Vajanského ulici, Trhovej ulici, Ulici J. Bottu a na Farskej lúke. Na všetkých uvedených uliciach boli umiestnené po dve kamery, tieto miesta sú označené.

V súčasnosti je v meste celkovo rozmiestnených 10 otočných a 25 statických kamier, ktoré vo významnej miere pôsobia preventívne. Systém, ktorý je v správe Mestskej polície vo Fiľakove, je v pláne naďalej rozširovať. V súčasnosti prebieha z vlastných zdrojov montáž dvoch kamier v mestskom parku – pri detskom ihrisku a pri mini ZOO.

Pavel Baláž, náčelník MsP Fiľakovo

Zdieľajte článok

Pridaj komentár