Viliam Vaš – železný pilier samosprávy

O kreslo primátora Rimavskej Sobote zabojuje aj stredoškolský pedagóg Viliam Vaš, ktorý je šestnásť rokov (od roku 2003) poslancom mestského zastupiteľstva. V súčasnosti pôsobí na Strednej odbornej škole obchodu a služieb.

Pre sobotských športovcov viac ako dlhoročný tréner džuda TJ Lokomotíva Rimavská Sobota.  Do boja o primátorský post sa rozhodol vstúpiť na základe svojich rozsiahlych poslaneckých skúseností v tunajšej samospráve. Ako sám uvádza, aj na základe poznania potreby nového štýlu a zmeny spôsobu riadenia nášho mesta! Do jesenných komunálnych volieb ide Viliam Vaš s podporou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Jeho volebným číslom je 3. Komunálne voľby prebehnú v sobotu, 10. novembra 2018.

Prinášame vám volebný program kandidáta na primátora Rimavskej Soboty Viliama Vaša. Jeho konkrétnymi prioritami sú:

1.Práca a Investori – rokovania s vládou, ministerstvami a konkrétnymi investormi
2.Bezpečnosť seniorov, posilniť policajné pešie hliadky a počty MsP
3.Znížiť Poplatky a Dane seniorom a začínajúcim podnikateľom
4.Kanalizácia a Chodníky pri hlavnej ceste -Bakta
5.Cesta a Vodovod v záhradkárskej oblasti Vinice
6.Hliadky na udržanie čistoty a poriadku mesta
7.Župný dom a jeho postupná rekonštrukcia (projekty a vlastné zdroje)
8.Chodníky a ulice -ich opravy (hlavne Škultétyho, Rybárska, Chrenovisko, V. Pokoradz a i.)
9.Internát bývalého DM (dom seniorov a sociálne služby)
10.Štadióny a športoviská (futbalový –projekt, zimný- dokonči, celoročný bazén Kurinec)

Vas Vilmos polgármesterjelölt választási tervei

1. Munkalehetőségek és befektetők – tárgyalás a kormánnyal, a minisztériumokkal és konkrét befektetőkkel
2. Biztonság – főleg az idősek biztonságérzetének növelése, a városi rendőrség létszámának növelése
3. Csökkenteni a nyugdíjasok adóilletékét és a kezdő vállalkozók járulékait
4. Csatornázás és járdák kiépítése Baktiban
5. Utak és járdák kiépítése a Szőlősben
6. Köztisztasági és felügyelő járőrség létrehozása
7. A Megyeháza fokozatos rekonstrukciója (projektekből és saját forrásból)
8. Járdák és utcák felújítása (főleg a Škultéty és Halász utcákban, a Tormáson és Felsőpokorágyon)
9. Az Iskola utcai volt kollégium átalakítása nyugdíjasotthoná és szociális szolgáltatások működtetése
10. Stadionok és sportpályák (a fociakadémia, a Téli stadion befejezése, télen-nyáron működtethető medence kiépítése Kurincon)

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 18. 10. 2018

Zdieľajte článok

Diskusia

 1. Vila Vaša poznám možno aj nejakých 40 rokov. Vždy bol spravodlivý, čestný, skromný človek. Dokonca učil moju dcéru na škole. V žiadnom prípade nechcem byť zaujatý alebo predpojatý voči inému kandidátovi ale Vilo Vaš skutočne rozumie tomu čo robí a vôbec nemá ambície pokračovať v tom čo robí súčasný primátor. Myslím si, že nastal čas zmeniť tú starú garnitúru kde iba prevracajú kabát podľa toho kto je úspešný na politickej scéne. A to už vôbec ale vôbec nie aby sme prihrievali polievôčku kandidátovi ktorý má vzťah k takej politickej strany ktorá má rasistickú ideológiu. Rimavská Sobota bola odjakživa ako aj bude multikultúrnym mestom, kde vždy spolunažívali či slováci alebo maďari. Nikdy nebol tu problém s národnosťami ktorý pokojne žili vedľa seba. Problém tu robia iba nesprávny politici ktorí prišli "odniekaľ" a nemajú ani predstavu o tom ako viesť mesto k prosperite. Veď koľko mladých ľudí utekajú radšej do zahraničia. Odliv mozgov spôsobuje zostárnutie obyvateľstva v RS. Nedostatok pracovných príležitostí núti ľudí aby chodili do rakúska vytierať zadky rakúšanom. A povedzme si úprimne, že niektoré musia chodiť aj pre inú nedovolenú činnosť do zahraničia aby uživili svoje rodiny. Kde sme klesli ????????

 2. Nesľúbil som, čo nedokážem splniť. A preto mám aj pocit zodpovednoti voči svojim záväzkom. Ako aj sa nebojím postaviť pred občanov a priznať, že sa mi/nám prípadne nepdoparilo niečo splniť. O tom je zrelosť človeka- priznať si svoje chyby.
  A voliči vo voľbách majú právo hodnotiť činiteľa mesta iba vo svojich rukách. 🙂

 3. Je zbytočné komentovať tento volebný program. Železný pilier na 90% primátorom nebude, to je myslím jasné aj jemu samému. Preto radšej kandiduje aj na poslanca – aj keď pôvodne nechcel. Možno sa dočkáme politickej dvojice Vas – Kanalová, skrátene vas kanál. A na margo dvojjazyčných názvov v RS si dovolím krátku poéziu:

  z električky villamos
  z Vila Vasa Vas Vilmos.

  A teraz si to zlíznem 🙁

 4. Vážený pán Vaš ! Píšete, citujem .
  8.Chodníky a ulice -ich opravy (hlavne Škultétyho, Rybárska, Chrenovisko, V. Pokoradz a i.)
  Pán Vaš zobuďte sa !
  Šimko vyasfaltoval viac než 160 ulííc, uložil desaťtisíce metrov štvorcových chodníkov zámkovou dlažbou, teraz sa robí Chrenovisko ! Škultétyho ul. – vyasfaltovaná – bol som sa nato pozrieť !
  Veľmi rýchlo vyškrtnite tie bludy z vášho volebného programu.
  9.Internát bývalého DM (dom seniorov a sociálne služby)
  Ani predstaviť si neviete koľko finančných prostriedkov by sa muselo vyčleniť z rozpočtu mesta na tento projekt ! Ekonomicky je to nepriechodné !
  10.Štadióny a športoviská (futbalový –projekt, zimný- dokonči, celoročný bazén Kurinec)
  Pán Vaš prosím zídite zo stromu a uvažujte triezvo. Použijem slová ktoré používa pán primátor. Trepete bludy pán Vaš.
  – mesto dáva obrovské finančné prostriedky do futbalu, cca. 250 000.- eur. ročne
  a vy i napriek tomu tlačíte primátora na podpis jednej vlastizradnej zmluvy ? PRIMÁTOR DRŽTE SA !
  – Celoročné bazény
  Pán Vaš ! Vy ste nato taký malinký, aby ste to zrealizovali. Dá sa to zrealizovať jedine postupom ako vám to už neraz predložil primátor ! Zo zisku pán Vaš, zo zisku. Mesto nato dnes cca.3 mil. eur nemá!
  PS. Dúfam, že sa zmôžete na odpoveď. Len ma neoznačujte za toho, kým nie som ! Som len jeho fanúšikom a voličom !

 5. dobry komentar 😀

  pan Lucifer, vas pisomny prejav je taky nezamenitelny, ze mozte aj desatkrat napisat kym nie ste, aj tak je vsetkym jasne kto tuka do klavesnice 🙂

  noze pan primator, ehm… Lucifer, ked spominate tie chodniky, mozte nam, danovym poplatnikom vysvetlit preco ich stavia firma prislusnika vasej rodiny?
  preco tato firma dostala prvu zakazku od mesta uz mesiac po jej vzniku?
  za 16 mesiacov svojej existencie mestu vyfakturovala 88tisic eur.

 6. Ja si myslím, že skrývať sa za anonymom a kritizovať dokáže každý. Skúste radšej pod vlastným menom napísať čo podľa Vás potrebuje mesto.

  Podľa mňa naše mesto potrebuje zmenu štýlu riadenia a nové impulzy.
  Svet sa rozvíja rýchlym tempom. V Rimavskej Sobote nič nové pod slnkom. Rozvojové fondy nečerpáme, opravujeme na úver, dobre platená práca chýba, vyštudovaný mladý ľudia odchádzajú. Poznáme pozitíva i negatíva práce súčasného vedenia mesta.

  Tvrdenie občana pod anonymom, citujem /kopírujem/:
  "Šimko vyasfaltoval viac než 160 ulííc, uložil desaťtisíce metrov štvorcových chodníkov zámkovou dlažbou, teraz sa robí Chrenovisko ! Škultétyho ul. – vyasfaltovaná – bol som sa nato pozrieť !" – je zavádzajúce.

  Primátor na základe uznesenia poslancov MsZ prijal úver a najal stavebnú firmu na opravu ciest a chodníkov. Takže to nerobil On sám a nepoužil vlastné prostriedky. Primátor mesta vykonal svoju prácu, ktorá mu priamo vyplýva zo svojej funkcie. BODKA.

  Ja ešte som sa nerozhodol o tom komu dám svoj hlas, ale určite volím zmenu.

  Štefan Balog

 7. PRE LUCIFERA:

  Zvolil Ste si skutočne veľmi výstižné nickname. Kto je vlastne Lucifer???

  " Už ranná kresťanská tradícia považovala Lucifera a Satana za jednu jedinú temnú postavu, oponenta Boha. Lucifer mal byť pôvodne jedným z najvyšších anjelov. Zatúžil však rovnať sa Bohu a ten ho za trest zrazil z neba. Z anjela sa stal diabol, knieža pekiel, zosobnenie zla. "

  Je to typický Váš príklad. Pri voľbe nickname zapracovalo Vaše podvedomie a intuitívne Ste si zvoli v presvedčení, že takto budete oponovať Vašovi a KDH.

  Vyskakujete tu s pocitom absolútnej anonymity keď píšete z IP adresy napr. verejnej, dynamickej atď…. Lenže pán Luciferko ani si neviete predstaviť koľko ďaľších informácií odchádza od Vás pri napísaní jednej jedinej správičky. IP adresa je iba taká maličkosť. Informácia o DNS, MAC adresách, OS, rozlíšenia, Proxy atd….atd. Ale to by Ste tomu museli rozumieť /čo Vy tomu z diaľky nerozumiete/. Možete mať tablet, telefon, čokoľvek, možete sa prihlásiť cez rôzne verejné IP adresy, možete cez rôzne proxy tunely…a aj tak sa dá hravo zistiť kto sa tu hrá na anonyma.
  A po ďaľšie, štýl písania: každý….zdôrazňujem každý robí rovnaké chyby pri písaní textu a štylizácie textu, slovosled, diakritika atd. Stačí sa podívať na predošlé príspevky "oboch" prispievateľov príspevkov. A stačí porovnať s Vašimi vyjadreniami napr. mestskom zastupiteľstve.
  A kedže som odborník na horeuvednú problematiku ani sa neopovážte mi oponovať lebo by som musel verejne vytiahnúť veľmi vážne tromfy.
  Bodka. Hotovo.

 8. 2explorer: Každý urobil nejaké chyby. Ja som v politike som dosť dlho a ver, urobil som ich nemálo.
  Nie je pravda, že: "schopnost priznat si chybu je vasou slabou strankou". Práve naopak, ja si ako jeden z mála poslancov aj chyby priznávam. Napr. aj moju najväčšiu politickú chybu v živote, že som 6 rokov nezištne podporoval (aj s Martou a Gemerlandom) Šimka, som verejne priznal a pred 2 rokmi som vystúpil z vtedajšej koalície. Po vyše roka prišli na to aj viacerí členovia poslaneckého klubu, ale najmä ich radoví členovia svojich poslancov nútili slepú oddanosť i podporu ukončiť! 🙂

Pridaj komentár