Vianočné trhy v Lučenci: Drevené sochy, živé zvieratká, stánky s vianočným sortimentom

K adventnému obdobiu neodmysliteľne patria vianočné trhy. Dotvárajú predvianočnú atmosféru. Organizuje ich aj samospráva v Lučenci. Začali na Námestí republiky vo štvrtok, 13. decembra a prebiehajú aj v piatok, 14. decembra.

Drevené varešky a hračky, ručne vyrábané ozdoby na vianočný stromček, hand made sviečky – to všetko možno nájsť v stánkoch.  Nechýba ani imelo, oblátky, medovníky, vianočné aranžmány i výrobky z ovčieho rúna. V stánkoch s občerstvením rozvoniavajú klobásky a iné grilované špeciality, ale aj medovina a punč.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program. Vo štvrtok vyhodnotili aj súťaž Moje najkrajšie Vianoce a najkrajšia vianočná ozdoba, odovzdali certifikáty regionálneho produktu Novohrad, nechýbal ani vianočný punč primátorky mesta.

Sprievodnými podujatiami sú živý Betlehem, vozenie na koči s koňmi, fotenie sa v kresle pred stromčekom, rozdávanie sladkostí. Vianočné trhy ozvláštnil Martin Kalman, ktorý vyrezával z dreva na Námestí republiky pred zrakmi okoloidúcich sochy Svätej rodiny v životnej veľkosti, ktoré sú súčasťou Betlehema so živými zvieratkami.

Autor: Marta Kanalová

 

 

Publikované 14. 12. 2018

Zdieľajte článok

Pridaj komentár