V múzeu otvoria výstavu najkrajších kŕmidiel

V priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote sa 15. novembra 2018 o 13.00 hod. uskutoční vernisáž deviateho ročníka výstavy „Najkrajšie kŕmidlo“. Výstava predstaví kŕmidlá, ktoré vyrobili žiaci druhého stupňa základných škôl a zodpovedajúcich ročníkov osemročných gymnázií v rámci rovnomennej súťaže. Výstava potrvá do 15. decembra 2018.

„Najkrajšie kŕmidlo“ je názov súťaže a výstavy, ktoré Gemersko-malohontské múzeum pravidelne usporadúva od roku 2006. Cieľom je prehĺbiť vzťah medzi múzeom a školami a upriamiť pozornosť detí na prírodu, zvlášť vtáky, ktoré sú v zimnom období odkázané na pomoc ľudí. Úlohou žiakov je vyrobiť funkčné kŕmidlo, vlastnoručne alebo za pomoci rodičov, pedagógov i kamarátov, z najrôznejších materiálov, ako prírodných (napr. z dreva, kokosových orechov, šúpolia), tak aj umelých (napr. z plastových fliaš).

Súťaže sa zúčastní približne 40 žiakov z 8 škôl z okresov Rimavská Sobota, Revúca a Poltár. Všetky kŕmidlá budú súčasťou výstavy s názvom Najkrajšie kŕmidlo. Súčasťou otvorenia výstavy bude aj slávnostné vyhodnotenie súťaže a odmenenie zhotoviteľov najkrajších kŕmidiel.

Autorka tlačovej správy: RNDr. Monika Gálffyová,  biologička GMM

 

Publikované 13. 11. 2018

Zdieľajte článok

Pridaj komentár