Súkromná stredná odborná škola oslávila svoje prvé jubileum

Okrúhle, desiate výročie svojho vzniku, oslávila uplynulý týždeň Súkromná stredná odborná škola, známa v Rimavskej Sobote aj ako Hotelová akadémia.

Okrúhle výročie si pripomenuli zamestnanci školy, študenti i absolventi. V prvý rok začali študovať žiaci v dvoch triedach, v odboroch hotelová akadémia. Toho času mala škola 50 žiakov. Dnes má už 300 žiakov. Za desať rokov školu ukončilo 387 študentov. Niektorí pokračovali v štúdiu na vysokých školách, iní sa zamestnali nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Podľa slov riaditeľky Gizely Kubačkovej bolo desať rokov existencie školy úspešných. Za to patrí vďaka pedagógom i žiakom. Vďaka projektom Erasmus+ majú žiaci možosť zúčastniť sa odbornej stáže v zahraničí. V septembri 2016 získala škola v okrese Chartu v oblasti odborného vzdeláavania a prípravy na obdobie 2016-2021. Študenti  majú možnosť sa zúčastňovať zahraničných stáží v Španielsku, Taliansku, Portugalsku či Nemecku. To by však nebolo možné bez práce koordinátora projektov Norberta Ádama, ktorý ich už 9 rokov realizuje.

Poča osláv 10. výročia založenia Súkromnej strednej odbornej školy v Rimavskej Sobote sa prítomným prohovoril aj zriaďovateľ Zoltán Greksa, študenti i absolventi školy. Nechýbal ani zaujímavý kultúrny program, vrátane barmanskej show a choreografie, prezentujúcej študijné odbory. Netradičný bol fotoalbum vo forme šiat. Oslavy vyvrcholili slávnostnou recepciou.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 13. 11. 2018

Zdieľajte článok

Pridaj komentár