Rimavskosoboťan viedol vozidlo bez evidenčných čísel i vodičáku, opitý nabúral

Mladý Rimavskosoboťan si v posledný júnový deň vo večerných hodinách neváhal sadnúť za volant „posmelený“ alkoholom.

Ako informovala krajská polícia na svojom facebooku, 25-ročný muž z Rimavskej Soboty uplynulú nedeľu podvečer viedol vozidlo po Cintorínskej ulici v Rimavskej Sobote. „Na rovnom úseku cesty sa plne nevenoval vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke, zišiel s vozidlom do pravej priekopy a prednou časťou vozidla narazil do betónového mostíka,“ priblížili policajti. Z miesta nehody následne odišiel domov, kde ho dopravní policajti z Rimavskej Soboty krátko nato našli. „Bol vyzvaný, aby predložil doklady na vedenie a prevádzku vozidla. Tieto nepredložil, nemal totiž ktoré, nakoľko tento muž má vodičský preukaz zadržaný,“ ozrejmili.

Ako ďalej policajti uviedli, 25-ročný muž bol podrobený dychovej skúške na alkohol, pričom nameraná hodnota u neho predstavovala viac ako 2,3 promile alkoholu.

„Vodič bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Bolo mu vznesené obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Svoje konanie musel vysvetľovať pred súdom,“ uzavrela polícia.

Gemerland, Polícia SR – Banskobystrický kraj

Zdieľajte článok

Pridaj komentár