Rimavská Sobota oslávi Dni mesta veľkolepým programom

Počas slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva v Dome kultúry udelia Cenu mesta 2019.

Rimavská Sobota bude opäť žiť oslavami Dní mesta. Na tradičnom májovom podujatí si prídu na svoje malí aj veľkí. Oslavy sa budú konať
3. a 4. mája prevažne na Hlavnom námestí.

Tohtoročné Dni mesta slávnostne otvoria odbitím desiatej hodiny. O 10:15 v programe Deti mestu vystúpia deti a žiaci z materských a základných škôl. Program bude pokračovať o 13:00 koncertom Zahráme vám pre radosť, v ktorom sa predstavia žiaci Súkromného hudobného a dramatického konzervatória z Rim. Soboty. O 14:00 predvedú svoje tvorivé a pohybové aktivity deti a mládež z Centra voľného času Relax v Rim. Sobote. O hodinu neskôr sa v kultúrnom dome uskutoční slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom bude odovzdaná Cena mesta 2019.

Pre milovníkov tanca bude na Hlavnom námestí o 15:00 pripravený tanečný workshop známeho tanečníka Miroslava „Bruise“ Žilku. O 16:30 naladí prítomných na ľudovú nôtu vystúpenie slovenskej ľudovej skupiny Veselí starci. O hodinu neskôr bude patriť pódium na Hlavnom námestí beašskej skupine Fláre Beás.

Program bude pokračovať aj vo večerných hodinách. O 19:00 vystúpi tanečná skupina Old School Brothers a o 20:30 to rozbalí známe slovenské hudobné zoskupenie Peter bič Project.

Sobota bude patriť opäť deťom. V programe Mesto deťom bude pre rodiny s deťmi prichystaná zábavná show, v ktorej vystúpia kúzelník s animátorom. Zábavné aktivity pre najmenších budú pokračovať aj o hodinu neskôr. Tešiť sa môžu na maľovanie na tvár, Funny foto, maskota či balónkára.

V bohatom programe Dní mesta nechýbajú ani rôzne sprievodné podujatia. Počas dvoch dní sa uskutočnia obľúbené a vyhľadávané jarné trhy. V piatok 3. mája o 9:00 prebehne na Námestí Š.M. Daxnera okresná súťaž prvej pomoci a v CVČ Relax vedomostná súťaž z histórie 2. sv. vojny a boja proti fašizmu. O pol dvanástej predpoludním sa na Námestí M. Tompu bude konať pietna spomienka s kladením vencov k pamätníku Červenej armády. Jedným so sprievodných podujatí je aj otvorenie výstavy Boris Németh, fotograf, ktoré sa uskutoční o 16.00 v Mestskej galérií v Rim. Sobote.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár