Rimavská Sobota: Na Hlavnom námestí bude znieť rómska hudba

Informačné poradenské Centrum Rómov v Rimavskej Sobote realizuje projekt pod názvom III. ročník okresnej prezentácie rómskej hudby spojený s tradičnou rómskou kuchyňou a remeselnými stánkami, ktorý sa bude konať 20. septembra na Hlavnom námestí so začiatkom od 14:00 hod.

Cieľom podujatia je zlepšenie medziľudských vzťahov medzi majoritou a rómskou komunitou prostredníctvom spoznania rómskej kultúry ako hudba, spev a tanec. Návštevníci podujatia budú mať možnosť ochutnať tradičné rómske jedlá, medzi ktoré patrí aj Gója, po domácky vyhotovený chlieb nazývaný vakaró a iné. V programe vystúpia profesionáli z Maďarska, Českej republiky a zo Slovenska, ale priestor dáme aj talentovanej rómskej mládeži.
Dúfam, že vás náš kultúrny program osloví a prídete nás podporiť svojou účasťou. Našim zámerom je spestriť kultúrny život občanov Rimavskej Soboty a ponúknuť vám aj príjemný kultúrny zážitok.

Touto cestou sa chceme poďakovať aj našim sponzorom – Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, Mestu Rimavská Sobota a Obci Barca.

Zita Gazsová, štatutárny zástupca IPCRZdieľajte článok

Pridaj komentár