Rimavská Sobota: Dvaja opití vodiči spôsobili dve nehody

Muži nafúkali viac ako dve promile.

Počas nedele úradoval alkohol za volantom. 29-ročný Milan z Ratkovského Bystrého v nedeľu dopoludnia 26. januára spôsobil dopravnú nehodu ako vodič motocyklu, ktorý viedol bez evidenčných čísel cez obec Klenovec. „V ľavotočivej zákrute neprispôsobil rýchlosť a narazil do zvodidla. Vymrštilo ho z motorky a spadol za zvodidlá, pričom utrpel ťažké zranenia,“ informuje krajská polícia na sociálnej sieti.

Pri dokumentovaní nehody bola s motorkárom vykonaná dychová skúška, pri ktorej nafúkal 2,04 promile alkoholu! Muž navyše nie je ani držiteľom vodičského oprávnenia! Policajti ho už obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V ten istý deň v podvečerných hodinách dopravná polícia v Rimavskej Sobote dokumentovala aj ďalšiu dopravnú nehodu, pri ktorej úradoval alkohol.

„30-ročný Róbert z Rimavskej Soboty na osobnom aute pri odbočovaní doľava nedal prednosť oprotiidúcemu osobnému autu a došlo k bočnej zrážke,“ napísala polícia. Vodičovi pri dychovej skúške namerali policajti 2,23 promile alkoholu a už ho aj obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obaja vodiči sa pri nehode ľahko zranili. Škody na vozidlách sú odhadnuté na 7-tisíc eur. Obidve nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár