Príďte si zapálením sviečky uctiť odkaz 17. novembra 1989

Internetová stránka Gemerland.sk Vás pozýva, ako už niekoľko rokov, na tichú spomienku novembrových udalostí v roku 1989. Stretnutie občanov a činiteľov Novembra ´89 sa uskutoční ako už tradične pri pamätníku In memoriam, postaveného na pamiatku padlým rimavskosobotských hrdinov v 1.svetovej vojne, na Hlavnom námestí  v Rimavskej Sobote v sobotu, 17. novembra 2018 o 17. 00 hodine.

 

 

 

Pozývame Vás uctiť si ľudí a udalosti spred 29. rokov, a to zapálením si sviečky a oživením spomienok na sychravé dni boja za slobodu a demokraciu vo vtedajšom socialistickom Česko-Slovensku. Prvýkrát sme vás pozývali v roku 2006.  Ako vtedy, aj v súčasnosti sú idey slobody a demokracie stále aktuálne a nikdy úplne nevybojované. Zapálením sviečky príďte prejaviť svoj občiansky postoj.

 

Zdroj: Gemerland.sk

 

Publikované 15. 11. 2018

Zdieľajte článok

Diskusia

 1. Vážená pani redaktorka, ja som žil od roku 1945-1960 v ČSR, teda v Československej
  republike, a od roku 1960 do roku 1990 v Československej socialistickej republike.
  Ak máte o tom pochybnosti, overte si túto skutočnosť pomenovania nášho štátu v uve-denom období na úradných listinách opatrených pečiatkou.
  Teda neviem prečo píšete: " dni boja za slobodu a demokraciu vo vtedajšom socialistickom Česko-Slovensku". Ale na druhej strane chápem, že drvivá väčšina novinárov vrátane historikov snahe páčiť sa jeden druhému (duálny narcizmus) rada
  falšuje aj takéto administratívne maličkosti v dejinách.

 2. spalovac: Vy hovoríte o elementárnej slušnosti, ktorý stále žije a vypisuje ako keby stále žil v zločineckom režime ! 😀
  Nebojte sa, úroveň môjho sklamania nie je ani spolovice taká veľká, ako Vaša nostalgia za socializmom !
  Ja som si vedomý, že v demokracii sú logické aj politické prehry a sú súčasťou a dôsledkom volieb. Ti Vy však asi nikdy nepochopíte a vždy beriete politické prehry ako fatalitu svoje osoby. Lebo do dnešného dňa ste ešte nestrávili porážku komunizmu v ústave! Preto stále vypisujete o socializme a potupujete tých ľudí, ktorí prispeli k Vašej životnej prehre !!!

 3. Pán Vaš, Vy každého, ktorý kritizuje terajšie pomery v spoločnosti alebo má iné názory ako Vy, nálepkujete titulom nenávideného komunistu, ŠTB-áka a to nie len v mojom
  prípade. Nie som odborníkom v psychiatrii, tak neviem Vám určiť diagnózu, ale viem,
  že nie ste jediný, ktorý trpí touto traumou.
  Nemá zmyslu ďalej s Vami komunikovať a prehodnotte svoj podiel nad zánikom internetovej stránky pani Kanalovej, ktorej ste podľa mňa preukazovali medvediu službu počas jej existencie.
  Nemyslím, že som utrpel nejakú životnú prehru, za ktorou vidíte trebárs i seba, je to komické, skôr z Vašej strany odvážne tvrdenie. Môj svetonázor sa neformoval v prostredí komunistického aparátnika ako napríklad Váš, takže som na tom ďaleko lepšie ako Vy. Ak niekoho postihla životná prehra, tak ste to práve Vy, čo ma veľmi
  mrzí. Želám všetko dobré.

 4. spalovač: Vaše zotrvávanie v omyle je obdivuhodné, lebo traumou trpí celá spoločnosť, keďže sa nedokázala vysporiadať s komunistickým režimom. Dôsledky bačovania komunistov a eštebákov v porevolučných vládach cíti a prežíva celá spoločnosť dodnes. A to vám nemusím pripomínať zločincov, ktorí čakajú na budúce odsúdenei.
  Vy asi žijete na Marse, keď nevidíte kam dospelo Slovensko. To je zrejme aj dôsledok Vášho "neaparátnikovského" svetonázoru. 😀 A o mne viete žalostne málo, a preto tvrdíte nezmysly. Vy si ani nedokážete predstaviť, čo všetko som musel prežiť ako dieťa a mladý človek v rodine starého otca "kolaboranta s Nemeckom", lebo im predával drevo so svojho drevoskladu alebo v rodine otca "pravicového revizionistu", ktorý nesúhlasil so vstupom ruských ai. vojsk v ´68 !
  Aj ja Vám želám všetko dobré a skúste svoju nenávisť nasmerovať na súčasné spoločenské nešváry! 🙂

Pridaj komentár