Postreh: Kritici primátora a futbalisti – OUT

Zaujímavý úkaz nastal v Rimavskej Sobote tesne po vyhlásení výsledkov komunálnych volieb 2018. Najväčší kritici primátora (Čeman, Sojka, Vaš)- či už z ľavej alebo z pravej strany snemovne zostali bez mandátu od voličov.

Navyše, ďalší kritici (Klaubert, Urban) už radšej z pochopiteľných dôvodov (obavy o zamestnanie svojich blízkych, či strata biznisu) ani nekandidovali. A takisto, aj najväčší zástancovia 4 miliónovej investície do futbalového štadióna (Auxt, Bitala, Bán, Főző a znova Vaš- a opäť zľava i sprava) zostali v oute- mimo snemovne. Nuž, čo?

Potiaľ by sa tá politická línia zdala byť aj v poriadku. Pokiaľ si nepozrieme, ostávajúcich poslancov v snemovni (Cziprusz, Sliva, Rigó, Tóth), ktorí boli tiež ZA futbalovú akadémiu. Alebo naopak na tých zástupcov občanov, ktorí boli PROTI MFA (Baláž, Bornayová, Hazucha, Zsóriová). Čo sa tu udialo?

Voliči, podľa oficiálnych výsledkov volieb, najprv nechceli futbal, a preto volili Šimka, ktorý rok robil obštrukcie pre spoločnú futbalovú akadémiu. Zároveň 5000 voličov nechcelo jeho kritikov, aby mohol nerušene „pracovať“ na ďalšom asfaltovaní  a odmietaní „vlastizrady“- ako napísal na sociálnej sieti o jedinej investícii. Ale na druhej strane voliči si vybrali hlavne nových poslancov, ktorých neúspešný kandidát na primátora zase vyhlasoval, že na druhý deň po zvolení dá do poriadku zmluvu o futbale…

Zaujímavé kotrmelce! Iba ak, ako to naznačujú mnohé indície, nie je to celkom inak! Napríklad takto: O 23:36 hod., ešte pred spočítaním všetkých výsledkov (napr. okrsok č. 17 nebol dokončený), mi zo známeho čísla „Niekto“ gratuluje k štvrtému miestu („PanVas! Gratulujem k 4 miestu.“). Tak si myslím, že i keď to znie troška potupujúco, predsa je to v poriadku. Ako kandidát na primátora som neprešiel a jeden okrsok to už nezmení. Ale po mojej odpovedi o 23:44 hod („neradujte sa, pravda raz zvíťazí!“), prichádza o 23:51 hod. ďalšia sms-ka (“ Pán Vas ja sa neradujem. Korektne som Vam to napisal. A teraz uprimne, tesim sa na spolupracu.“). Z obsahu tejto cynickej narážky na „spoluprácu“, keď už niekto vie výsledky volieb ešte pred odovzdaním okrsku č. 17 a kedy ešte (po sčítaní predbežných hlasov od našich členov komisií) som so Sojkom bol medzi postupujúcimi, vyvodzujeme vo volebnej centrále KDH-SMK nasledovný záver: Škoda odpovede na túto sms-ku! A takýchto indícií prichádzalo počas volebnej noci neskutočne veľa. Ale kde niet žalobcu a svedčiacich svedkov, tak niet ani súdu!

Aj vy si myslíte, že voľby boli odrazom skutočných nálad voličov? Mnohí z kritikov a futbalistov si to už na celý život zapamätajú…

Autor: Viliam Vaš, exposlanec MsZ

 

Publikované 14. 11. 2018

Zdieľajte článok

Diskusia

 1. Zda sa mi, ze aj tuto analyzu robili ti isti analitici, co Vam poradili, ze miesto nekandidovania v tychto volbach (povodne Vase rozhodnutie,ako ste ho avizoval uz davnejsie) ste nakoniec kandidovali na dve funkcie a vlastne ani nikto okrem tych analitikov nevie za koho ste to vlasne kandidovali a cie zaujmi by ste nakoniec hajili.

 2. Aj mne bol v septembri pod jeden článok zo známeho IP napísaný komentár, že poslankyňou určite nebudem. A Vilovi na FB vypisovali pred voľbami istí ľudia, že nebude ani poslancom, ani primátorom, že uvidí, že to tak bude. Aj pánovi Sojkovi došla zaujímavá sms ešte predtým, ako boli spočítané hlasy. Zaujímavé, však?

  Vilo Vaš vždy hájil záujmy občanov, 16 rokov im ako poslanec nezištne pomáhal a aj cez Gemerland riešil ich podnety. Dovolím si tvrdiť, že ani jeden z poslancov v zastupiteľstve nebol tak iniciatívny ako on. A čo sa týka jeho podory zámeru MFA, ako aj iných poslancov, ktorí vypadli zo zastupiteľstva, je zaujímavé, že práve títo ľudia sa tam nedostali. Podľa mojich informácií investícia do futbalového štadiónu sa konať nebude, lenže mesto aj tak bude musieť v budúcnosti riešiť rozpadajúci sa štadión tak ako župný dom či bývalý domov mládeže. A je jasné, že na to financie nemá.

 3. Čo sa týka sobotského futbalu som vždy optimista. Je po voľbách, karty sú rozdané. Nám športovcom sa podarilo udržať do termínu konania komunálnych volieb navrhovateľa Borsodsportinvest kft pri rokovacom stole. Teraz je to na novozvolených orgánov mesta – primátorovi a poslancov – ako naložia s projektom Mestskej futbalovej akadémie.
  Dovolím si však spomenúť na slová primátora mesta pána JUDr. Jozefa Šimka na jednom zasadnutí MsZ z roku 2015, kedy vyhlásil: "Ak mi niekto predloží na stôl návrh, že je ochotný do futbalu investovať ročne 60 tis. € v tom okamihu mu odovzdám riadenie futbalového klubu".
  V januári 2018 dostal ponuku, že do spoločnej činnosti MŠK sú ochotný vložiť 160 tis. € a naviac investujú do infraštruktúry Mestského štadióna okolo 4 mil. €, zrazu slovo primátora z roku 2015 neplatí.
  Ponuka je stále na stole, nech sa páči pán primátor a páni poslanci naložte s tým návrhom ako uznáte za vhodné.
  Aj v mene mládežníckych poslancov ďakujem.

  Štefan Balog

 4. Pán Balog, áno, optimizmus je pekná vlastnosť, ale buďme realisti. Rok primátor zdržiaval a naťahoval rokovania o MFA, a tak ani teraz nepodpísal do 10 dní uznesenie MsZ o Zmluve o spolupráci viď mestskú stránku). 🙁
  A keďže nové MsZ bude prvýkrát zasadať do 30 dní od konania volieb, t.j. do 10.decembra 2018, tak zostáva minimálne 20 dní do potrvdenia predmetného uznesenia pozastavené primátorom mesta ! A Niekto zrejme hrá o čas a (staro)noví poslanci (s výnimkou 2-3: Cziprusz, Juhász, Kuvik), obávam sa, že nebudú mať záujem potvrdiť uznesenie o Zmluve.
  Teraz možno krivdím úplne novým- budúcim poslancom, ale zatiaľ sa ani jeden nevyjadril k MFA kladne! 🙁 Aj keď Ceglédy na FB už naznačoval svoj pozitívny postoj k Zmluve, ešte neznačí, že "jeho" poslanci budú mať s ním konzistentný postoj…
  A konateľ MFA by po zápornom postoji MsZ k MFA mal následne zvolať tlačovú konferenciu a hľadať iné mesto/obec v okolí pre centrum výchovy mladých športovcov. 🙂

 5. Áno pán Vaš súhlasím.
  Pán primátor v súvislosti s MFA od januára 2018 hral s nami športovcami, občanmi, poslancami hru, ako sa to nedá. Hral na čas. Vždy som tvrdil, že do volieb v súvislosti s MFA primátor nič nepodpíše.
  Stalo sa.
  Hra sa však ešte neskončila. Na ťahu je pán primátor. Stále tvrdil, že on MFA chce, len konal opačne. Teraz môže dokázať, že MFA naozaj chce, len novozvolený poslanecký zbor jeho vôľu už nemusí akceptovať. V tomto prípade však ČIERNY PETER ostane navždy v rukách pána primátora mesta.

 6. Dobré správy pre mládežníckych futbalistov!!!

  Podľa vyjadrenia pána Jána Kováčika, predsedu Slovenského futbalového zväzu SFZ PODPORUJE VZNIK FUTBALOVEJ AKADÉMIE pre mládež na južnom území Slovenska z finančných zdrojov Maďarskej vlády.

  Borsodsportinvest kft. z finančných prostriedkov Maďarskej vlády je ochotný vybudovať futbalovú akadémiu výlučne pre mládež aj na iných vhodných lokalitách niektorej obce v blízkosti Rimavskej Soboty. Nie je však vylúčené, že investor nájde pochopenie pre veľkolepú investíciu u našich susedov v Lučenci, alebo v Rožňave.

 7. To by mohla byť dobrá správa pre niektorú blízku obec, napr-: Ožďany, Rimavské Janovce, Bátka, Jesenské. A to v okruhu 15 km by mohlo byť aj vyhovujúce pre mladých a malých sobotských futbalistov. Držme palce, aby to Kováčik myslel vážne a podporil vznik MFA tu v okolí RS. 🙂

 8. Dôkaz o podpore SFZ pre futbalové akadémie podporovanou Maďarskou vládou a SFZ dočítate aj v dnešnom ŠPORTE aj v dnešnej PRAVDE. Môžete si to prečítať aj na sociálnej stránke Rs Futbal

  FOTO: Dunajská Streda otvorila akadémiu, je na svetovej úrovni
  Šport.sk
  Šport.sk
  dnes 13:10 | Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda v piatok slávnostne otvoril svoju mládežnícku akadémiu MOL Football Academy.

  POZRITE SI ZÁBERY Z NOVEJ AKADÉMIE DUNAJSKEJ STREDY >>
  Nová futbalová akadémia Dunajskej Stredy
  Nová futbalová akadémia Dunajskej Stredy
  Nová futbalová akadémia Dunajskej Stredy
  FOTOGALÉRIA: Dunajská Streda otvorila akadémiu na európskej úrovni.
  Ponúka desať regulárnych ihrísk, z nich sedem s prírodnou trávou, z ktorých sú dve vyhrievané. Tri ihriská sú s umelou trávou, v komplexe sa nachádzajú ďalšie tri špeciálne ihriská.

  Trávniky zaberajú desať hektárov z celkovej rozlohy akadémie osemnásť hektárov. "Keď sme pred 3,5 rokmi prvýkrát hovorili o vybudovaní akadémie, málokto veril. Dnes máme jednu z najmodernejších akadémií na Slovensku a nemusíme sa hanbiť ani v stredoeurópskom regióne," povedal majiteľ klubu Oszkár Világi na tlačovej konferencii.

  Náklady na MOL Football Academy boli 14 miliónov eur. Slovenský futbalový zväz (SFZ) prispel sumou 500.000 eur, Maďarský futbalový zväz (MLSZ) 2 miliardy 100 miliónov forintov (cca 6,5 mil. eur), 300 miliónov forintov (cca 1 mil. eur) pochádza z Nadácie Bethlen Gábor. DAC sa podieľal 6 miliónmi eur, 3 boli vlastný vklad klubu a druhá polovica z úveru:

  "Keď sme sa rozhodli postaviť takúto akadémiu, chceli sme mať aj rozpočet. Odhadli sme ho o dva milióny nižší a počítali sme, koľko môžeme poskytnúť z vlastných zdrojov. Mali sme dve možnosti, buď spraviť niečo menšie, horšie, iné, alebo spraviť to, čo chceme – vytvoriť akadémiu na európskej úrovni. Začal som hľadať zdroje, zo SFZ nám nemohli ponúknuť veľa, vyhľadal som maďarskú stranu, ktorá nám pomohla."

  V Dunajskej Strede finišujú aj práce na hlavnom štadióne, ktorý má rozpočet 29 miliónov eur a klub ho rovnako ako akadémiu financuje z rôznych zdrojov. Slávnostne ho odovzdajú 16. februára v stretnutí 19. kola Fortuna ligy s ŠK Slovan Bratislava.

  "V jednej z budov akadémie bude mať základňu A-mužstvo. Máme infraštruktúru, akú potrebuje klub, jeho ducha tvoria hráči, tréneri, zamestnanci a fanúšikovia. Poslanie akadémie je vychovávať hráčov aj pre medzinárodný futbal. Prvý krok sme spravili, teraz je dôležité, aby dennodenná práca viedla k úspechom, ktoré očakávame," dodal Világi. DAC momentálne eviduje priemernú návštevnosť 7500 divákov a očakáva jej nárast v nadstavbovej časti FL.

  Športový riaditeľ mládeže Krisztián Németh si pochvaľuje spoluprácu s trénerom A-tímu Petrom Hyballom. "Filozofia klubu je jasná, v áčku chceme hrať s mladými, talentovanými a ambicióznymi futbalistami. Vekový priemer v súčasnosti je 22 rokov, v budúcnosti chceme, aby v mužstve figurovali odchovanci. V áčku dnes trénuje šesť, sedem hráčov z devätnástky."

  "Tréner Hyballa ich pripravuje, aby v krátkom období mohli nastupovať za áčko. Som hrdý, že náš región má takýto krásny areál. Predurčuje to, že ciele musia byť také vysoké, ako pán majiteľ postavil túto akadémiu na svetovej úrovni. Ambície musia byť najvyššie, akadémia musí byť hnacím motorom do budúcnosti, aby sme sa stali najlepšími," uviedol Németh.

 9. Pán Vaš a p. Balog keby sme v RS mali pána Oszkára Világiho, tak by aj v našom meste bola futbalová akadémia a aj prvá liga ako v DS, boli by aj investície, pracovné miesta a celkový pohľad na RS by bol pozitívnejší smerom od vlády. Nakoľko nemáme podobného manažéra ako je spomínaný p. Világi, tak naďalej budeme málo v pozornosti vlády SR.

 10. lukas45 – súhlasím. Rimavská Sobota nie je v situácii ako Dunajská Streda. Likvidáciou fabrík v 90-ich rokoch minulého storočia ľudia prišli o práce, nové investície do mesta neprichádzali. Ani teraz v roku 2018 nie sme v situácii, že by sme mohli vyberať medzi investormi. Teraz prišla ponuka na futbalovú akadémiu, zajtra môže prísť ponuka na pracovné miesta.
  V Dunajskej Strede a v Komárne pomoc Maďarskej vlády prijali s veľkou radosťou, v Rimavskej Sobote sa správame k ponuke, ako by nám niekto niečo chcel zobrať a nie dať. Viac ako rok spochybňujeme dobrý úmysel a solventnosť partnera DVTK, prostredníctvom ktorého Maďarska vláda plánované financie môže poskytnúť.
  Pri odovzdaní futbalovej akadémie v Dunajskej Strede sám predseda vlády Maďarska Viktor Orbán pripomenul, že tretiu futbalovú akadémiu na Slovensku plánujú práve v Rimavskej Sobote. Bolo by vhodné ak jeho príhovor vypočuli všetci, ktorí majú nejaké pochybnosti o úprimnosti tejto pomoci pre náš región.
  Futbalová akadémia na juhu Stredoslovenského kraja vybudovaná určite bude. Otázkou ostáva či bude v Rimavskej Sobote, alebo v inej lokalite nášho okresu, prípadne v Lučenci prípadne v Rožňave. Podľa najnovších informácií spomínané mestá investora by prijali všetkými desiatimi.
  My športovci sme dokázali doteraz udržať investora pri rokovacom stole, teraz už necháme voľný priebeh, riešenie je v rukách novozvolených orgánov, poslancov a primátora mesta.

 11. Kým jeden z dôležitých poslancov MsZ bude blúzniť o "irendente" a s červenou tvárou hovoriť oohrození národných záujmov v RS- keďže mesto "bude musieť založiť futbalové triedy!", tak zrejme aj ďalší "ohrození" budú mať pocit, že niekto tu chce odtiahnuť rekonštruovaný štadión do Maďarska a vytvorené lepšie podmienky pre naše deti a mladých futbalistov budú slúžiť iba zavedenie " jedného rokovacieho jazyka v MFA". Môžeme len hádať, kde na takéto choré myšlienky chodí ! 🙂
  Keď sa ho Marta včera na zasadaní VMČ pýtala "Čo bude so štadiónom, keď skonči výnimka SFZ a či bude mať mesto peniaze na jeho trekonštrukciu?" tak vážený poslanec len mlčí… 🙂

 12. Uz je po volbach a bolo by na case prestat kvakat neustale o akademii, lebo to co tu furt vypisujete o nej, ale aj v suvislosti s DAC, co tam vybudovali a ako to vyzera je nepodstatne, lebo to by sme mohli porovnavat aj ine akademie v EU. Najpodstatnejsia je zmluva. a tu ste z DAC nezverejnili, tak naco vobec nieco porovnavate a davate za priklad hodny nasledovania. A ten jeden velmi dolezity poslanec ma pravdu v tom co tvrdi. Vam by vyhovovala akademia za akychkolvek podmienok, preco to si je velmi lahke domysliet. Akademiu s takymito nejednoznacnymy podmienkami by chcelo zopar obyvatelov RS , ale tych co by to chceli s transparentnou pre obe strany akceptovatelnou zmluvou, by bola drviva vacsina. No zda sa , ze vy dvalja patrite k tej prvej skupine, lebo meliete stale furt to iste a na tej zmluve vam vobec nezalezi.

 13. free: Typický komentár- bez najnovších informácii alebo len pokus o manipuláciu ?
  Neviem, čo Vás vedie k takýmto nepodloženým tvrdeniam. Ja som bol od septembra členom primátorskej komise na rokovanie s maďarským partnerom a s ďalšími tromi členmi (Auxt, Bitala, Tóth) sme sa snažili dopracovať naša RS podmienky do návrhu zmluvy o spolupráci medzi Mestom a MFA a tá bola dostupná všetkým poslancom MsZ (a takisto aj na stránke mesta). A dokonca o nej rokovali aj a aj ju odhlasovali poslanci MsZ. Teda presnejšie- uznesenie MsZ o Zmluve o spolupráci medzi Mestom a MFA.
  Takže nie je pravdivé Vaše tvrdenie, že mne alebo pánovi Balogovi vyhovuje akadémia "za akékoľvek podmienok" Či nám "na tej zmluve vobec nezalezi"!
  To dôrazne, ako člen komisie, odmietam !
  Zmluva je transparentná, nakoľko o nej rokovali, doplnili a odhlasovali práve zástupcovia občanov, To, že uznesenie MsZ o spolupráci nepodpísal primátor mesta (neviem síce, prečo je "zjavne nevýhodná" pre mesto a či je protizákonná?) je už iná kapitola jeho takmer ročných obštrukcií !!! 🙁

 14. Ja tu ale poukazujem na obhajobu celej tej zmluvy pocas celeho obdobia od jari. Ja najnovsie info nemam, lebo ich nemam s kadial mat. To ,ze vy sedite a riesite nieco v komisii je jedno, lebo potom na zastupitelstve ako vidno riesite co riesite a tu na stranke zas riesite nieco ine a inak ako na zastupitelstve.Ja som si viac krat vsimol, ze na zastupitelstve sa vyjadrujete inak ako tu , a to nie len v tejto veci. .No a co si mysliet o tom co pisal pan druhy obhajca akademie, ze akademiu nechce primator, lebo nepodpisal zmluvu od jari a teraz ju zas neschvalia uspesni poslanci neuspesneho kandidata na primatora. To je uz ciste zufalstvo podla mna tak sa vyjadrit, preto som pisal. ze vas nezaujima zmluva, ale v tomto pripade sa to netyka Vas pan poslanec.

 15. Dobre, takže predpokladám, že nemáte informácie, a preto tvrdíte že "riesite nieco v komisii…, lebo potom na zastupitelstve… ine".
  Pravda je táto:
  1. Návrhy zmluvy o spolupráci doteraz predkladala iba M-strana. U nás sa však len o nich rokovalo a dopĺňali "naše" (väčšinou primátorove alebo poslanecké) požiadavky.
  2. O schválení skupinou "uspesni poslanci neuspesneho kandidata" ešte nebola ani len zmienka nieto nejaké zasadanie MsZ (lebo nebolo ani ustanovujúce nového MsZ) !
  3. Každého zodpovedného zástupcu občanov zaujíma zmluva a tá prepracovaná podľa našich požiadaviek aj bola schválená v októbri v uznesení MsZ, ktoré však nepodpísal primátor.
  4. Na ťahu odteraz môže byť len už nové zatsupiteľstvo (za podmienky, že druhá strana nepovie už dosť týmto naťahovačkám!), ktoré by mohlo prelomiť veto primátora v tejto veci. (Čisto teoreticky, aj staré by ešte v tejto veci mohlo zasadnúť do prevzatia mandátov novým MsZ- ale pri zvolených poslancoch a ich postojoch k MFA je negatívny výsledok resp. neuznášaniaschopnosť starého jasná!). A ešte okrem toho, je jasný aj ďalší postoj primátora k podpísaniu prípadne potvrdenej zmluvy, keďže ho mal doteraz vyhranený… Iba, ak by naňho nezapôsobili vyhlásenie M-premiéra Orbána v Dunajskej Strede. Pri jeho kombinačných schopnostiach (za úpredpokaldy ze M už nemajú iné plány v okolitých mestách a obciach) je všetko možné…

 16. V poriadku. Co je to vyhraneny postoj??? To nie je vyrokovanie co najvyhodnejsich podmienok spoluprace a nasledny podpis zmluvy? Vsak vieme aka bola prvotna predloha tej zmluvy a preto opatrnost je velmi ziaduca. Ak uz tak velmi potrebujeme tu akademiu tak nech je zmluva a, fungovanie akademie a vsetko co s nou suvisi take , aby z RS neodchadzalo v buducnosti viac ludi ako doteraz.

 17. Mne je v podstate ukradnuté či tu MFA bude alebo nie. Keď už Orbán tak veľkodušne rozdáva milióniky, prečo neurobí akadémiu tu za rohom v Salgotarjáne. Prečo musí byť za každú cenu na juhu Slovenska ? Máme tak úžasných futbalistov, trénerov atď. alebo je tu zelenšia tráva ?

 18. Chlapci, mám krátke prestávky a nestíham za vami písať 🙂
  Najprv 2free: Nemám nič proti opatrnosti a vyrokovaniu vhodnejších podmienok. Dokonca sám som formuloval návrh uznesenie MsZ, ktroé bralo do úvahy podnety primátora a poslancov. Ale celý proces naťahovať sa mi zdá neprimerané dôležitosti a hlavne potrebnosti (pre štadión a výchovu futbalistov) tejto investície !
  Obávam s avšak, že ak nebude spolupráca s MFA, tak ani náš štadión dlho nebude vyhovovať požiadavkám SFZ a športovým euronormám na štadión 21.storočia. A naše mesto an jeho rekonštrukciu 4-5 mil. jednoducho nemá v kase! 🙁
  Druhá vec je aj otázka zamestnanosti- smaotná akadémia by zaisto zabezpečila aj niekoľko desiatok pracovných miest trénerov, inštruktorov, masérov, zdravotníkov, lekárov, upratovačiek, práčiek, opravárov, obslužného personálu ihrísk a i. 🙂

 19. 2notikoki: Niektorým ľuďom je to jedno, lebo už sami nešportujú alebo nemajú deti či vnukov v "športovom" veku.
  Ale je tu otázka: Prečo nezlepšiť podmienky sobotským deťom a mládeži na kvalitnejšie športovanie ? Najmä, keď štát a mesto nemusí na rekonštrukciu štadióna dať ani cent. A RS bude iba prispievať na prevádzku MFA/MŠK počas trvania zmluvy. A dokonca menej ako doteraz !
  V Salgotarjáne už majú akadémiu a fungovanie (či rozbeh) podobných je u nás aj v D.Strede a Komárne. Rimavská Sobota (podľa Orbána je to len potvrdenie, že M-vláda má peniaze pre akadémie- na rozdiel od našej) môže prispieť svojou futbalovou tradíciou, históriou, mentalitou a schopnosťami S a M detí do rozvoja športu. A naopak, šport pomôže mestu na šetrení peňazí pre iné ínvestície, jeho občanom a deťom pri ich výchove a rozvoji schopností. 🙂

 20. free: Tú naznačovanú súvislosť som pochopil, ale čo nechápem sú obavy resp. "opatrnosť" v Európskej únii bez hraníc o akúsi "iredentu" či "ohrozenie národných záujmov" ! 🙁
  Toto nech mi niekto vysvetlí, ako sa pripojí RS k Maďarsku (iredenta) alebo ako sú ohrozené slovenské národné záujmy futbalovou akadémiou ?

 21. 10 rokov pracujem s deťmi, mladými futbalistami, z toho 7. rokov v MŠK. Práve pred siedmimi rokmi sme zaviedli nový spôsob športovej prípravy futbalistov. S trénermi V. Vaszilyom a B. Kasáčom začali pracovať v MŠK futbalovými prípravkami, s chlapcami vo veku od 5-11 rokov. Výsledkom tohto začiatku a koncepčnej práce kolektívu trénerov sme dosiahli výsledok, že žiaci Rimavskej Soboty v štyroch kategóriach hrajú I. ligu.
  Výchova športovcov je dlhodobý proces, ak sa nedobuduje infraštruktúra klubu nastane stagnácia, alebo úpadok. Pre nesplnenie licenčných podmienok môžu nás vyradiť z 1. žiackej ligy. Obnova a výstavba ďalších ihrísk a zriadenie futbalovej akadémie by mohlo byť dôstojným pokračovaním 7 ročného úsilia. Deti – mládežnícky futbalisti Rimavskej Soboty si to zaslúžia.
  Vznik MFA nepresadzujem pre vlastný prospech. Mám 65 rokov, s trénerskou činnosťou môžem končiť kedykoľvek.
  MFA je možnosť pre naše mesto, pre detí bez rozdielu na národnosť, farbu pleti a viery. MFA je investíciou nielen do objektov, ale najmä investíciou do budúce generáciešportovcov a občanov. Ak to niekto nepochopí nemá to zmysel mu to vysvetľovať.
  Dnes je ešte možnosť pre Rimavskú Sobotu, zajtra už to platiť nemusí. Aj mesto Lučenec prejavil záujem o spoluprácu na zriadenie futbalovej akadémie pre mládež.

 22. Príslovie Zo psa slanina nebude je večne platné, a tak ani Šimko sa nedokázal potrieť na veci štátnicky. Slávnostnému charakteru prvého zasadnutia MsZ- vo svojom inauguračnom prejave otvoril kohútik s nemiestnym slovným útokom na akúsi „pani Annu z BA agentúry“. Zrejme, napriek svojmu vysokému víťazstvu, ho trápia jej údajné predvolebné ataky. A ja, že ho ešte trápi pani Marta, ktorá mu 6 rokov oddane slúžila. Aha, to však inú osobu slabšieho pohlavia má už dnes v muške hlavný útočník.
  PS- Ako je to s tým psom ?

Pridaj komentár