Poslanci Rimavskej Soboty zasadnú, hovoriť budú o rozvoji Kurinca či futbalovom štadióne

Rokovanie rimavskosobotského mestského zastupiteľstva sa uskutoční 28. mája o 14:00 hod. v budove bývalého Župného domu.

Na programe je 17 bodov. Poslanci sa budú zaoberať majetkovoprávnymi otázkami, návrhom zvyšovania energetickej efektívnosti verejného osvetlenia za LED svietidlá a spôsobe financovania i správou kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra za prvý kvartál tohto roka. Potvrdzovať budú tiež dve uznesenia, ktoré primátor Jozef Šimko nepodpísal. Jedným z bodov je aj prerozdelenie finančných prostriedkov materským a základným školám.

Ďalej budú poslanci rokovať aj o možnosti financovania rekonštrukcie futbalového štadióna v Rim. Sobote, koncepcii rozvoja Kurinca a Mestskej záhrady a vypísaní architektonickej súťaže či rekonštrukcii zimného štadióna a spôsoboch jej financovania.

Pred poslancov sa dostane aj návrh koncepcie rozvoja podnikania v meste, podpora nových aj existujúcich podnikateľov, progresívne prenájmy a vzdelávanie, ako aj ďalšie dva návrhy koncepcií – rozvoja športu v meste a rozvoja priemyselného parku Sever – spôsob jeho financovania a propagácie a rokovanie so SARIO.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár