Policajti z Jesenského zachránili mužovi život

Muža našli bez známok života v jeho byte.

Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Jesenského, ako aj hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru z Hnúšte zachránili život mužovi, ktorý si chcel siahnuť na život. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na svojom facebooku.

„Vo štvrtok 25. apríla krátko po 21.00 hodine dostali hliadky polície nachádzajúce sa v Hnúšti hlásenie o mužovi, ktorý si chce siahnuť na život. Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) z Jesenského, ako aj hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru z Hnúšte sa okamžite po tomto oznámení presunuli na adresu, kde má menovaný bývať. Po príchode vošli policajné hliadky do bytovky, kde na jednom z poschodí spozorovali pootvorené dvere na byte bez menovky, z ktorého sa ani po výzvach polície nikto neozýval. Nakoľko v tomto prípade bola dôvodná obava o život 36-ročného muža, hliadky vošli do bytu, ktorý prepátrali a v jednej z miestností našli nehybné telo muža, ktorý nejavil známky života. Policajti mužovi okamžite začali poskytovať prvú predlekársku pomoc, ktorá bola úspešná a muža sa podarilo vďaka ich snahe zachrániť.“ Motív konania 36-ročného muža z dôvodu citlivosti prípadu polícia opisovať nebude.

„Každopádne je však dôležité povedať, že samovražda nikdy nevyrieši žiadne problémy. Vždy sa obráťte na svojich rodičov, súrodencov, učiteľov, kamarátov… Každý má niekedy ťažké obdobie a potrebuje pomoc. Môžete sa obrátiť aj na linky 116 111 a 055/ 622 2323,“ uviedli policajti.

Gemerland

Zdieľajte článok

Pridaj komentár