Policajti z Fiľakova zachránili dievča, ktoré si chcelo siahnuť na život

Polícia vo Fiľakove koncom februára prijala oznámenie od zúfalej ženy, že jej 15- ročná dcéra sa nevrátila domov. Ráno odišla do školy vo Fiľakove, po skončení vyučovania odišla zo školy a ešte večer nebola doma.

„Policajná hliadka z Fiľakova okamžite začala po dievčine pátrať. Vykonali miestne pátranie, preverovali miesta kde sa obvykle zdržiavajú nezvestné osobya približne po 20 minútach od priatia oznámenia, dievča našli v starom neobývanom dome vo Fiľakove. Stálo na balkóne druhého poschodia, preliezala zábradlie a kričala, že sa chce zabiť. Aj napriek presviedčaniu zo strany policajtov, dievča chcelo skočiť z balkóna. Keď nepomohli slová, policajti k nej priskočili, chytili ju za kabát a preložili ju späť cez zábradlie. Následne bola privolaná posádka RZP, ktorá si dievča prevzala,“ informovala nás krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Policajti z Fiľakova nstržm. Dominik Kardáč a por. Marian Murín svojím pohotovým konaním a profesionálnym zákrokom zabránili dievčine v skoku. V prípade, že by skočila z balkóna, nepochybne by  došlo minimálne k jej ťažkému zraneniu v horšom prípade aj k smrti, nakoľko balkón sa nachádza približne v 6 metrovej výške. Nehovoriac o tom, že budova je v dezolátnom stave a už samotný vstup do nej je nebezpečný pre život a zdravie.

Zdroj: Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica

 

Publikované 5. 3. 2019

Zdieľajte článok

Pridaj komentár