Od nedele platia v cestovných poriadkoch prímestských liniek viaceré zmeny

Od nedele 28. apríla 2019 pre cestujúcich verejnou dopravou v našom kraji nastanú pozitívne zmeny. Mierne zmeny nastanú na 56 autobusových linkách v kraji. Občania pocítia najmä to, že autobusy zmenia svoje doterajšie odchody o pár minút, aby následne na iných staniciach lepšie nadväzovali na prípojné autobusy alebo vlaky.


Od nedele 28.apríla 2019 pre cestujúcich verejnou dopravou v našom kraji nastanú pozitívne zmeny. Týkajú sa 56 autobusových liniek v kraji. Ide o zmeny časov odchodov v rozmedzí pár minút, aby autobusy na seba lepšie nadväzovali, prípadne, aby lepšie nadväzovali na vlaky, do ktorých ľudia často prestupujú.

Do zmien cestovných poriadkov sa pretavili požiadavky od občanov a starostov obcí a tiež plánovaná spolupráca so susednými krajmi.

Všetky zmeny budú aktualizované na http://portal.cp.sk/News.aspx?c=7&mi=1

Posilnia sa spoje z Brezna do Liptovského Mikuláša, čo zlepší nadväzovanie na vlaky v smere na Žilinu a Košice

Od nedele bude lepšie prepojenie z Brezna do Liptovského Mikuláša, kde namiesto súčasného 1 autobusu v každom smeru budú od pondelka do soboty chodiť autobusy dvakrát denne. Časovo boli odchody autobusov nastavené tak, aby bolo možné plynule prestupovať na vlaky v Liptovskom Mikuláši v smere na Žilinu a Košice a zároveň, aby boli možné prestupy v Brezne na ďalšia nadväzujúce autobusy.

Autobusy z nášho kraja pokračujú aj do susedných krajov, nekončia v malých obciach na hranici kraja

Župan Ján Lunter v januári so županmi z Košického a Prešovského kraja hovoril o budúcom integrovanom dopravnom systéme medzi krajmi o možnosti, aby autobusy z Banskobystrického kraja idúce niekedy z menších obcí nekončili v poslednej obci v kraji, ale pokračovali do väčšieho centra hoci aj v susednom kraji. Cieľom je, aby nevznikali „vnútorné periférie“ v rámci kraja.

Od nedele 28.5.2019 toto zlepšenie pocítia obyvatelia kraja, najmä obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota, na svojom každodennom cestovaní.

K výraznému zlepšeniu dochádza na trase medzi Banskobystrickým a Košickým krajom, a to konkrétne na trase Rimavská Sobota – Tornaľa – Rožňava. Boli upravené odchody autobusov tak, aby na seba nadväzovali autobusy vychádzajúce z Tornale.

Zlepšilo sa tiež dopravné spojenie z Revúcej a Telgártu v smere do Popradu, kde počas pracovných dní pribudne jeden priamy spoj a denne tak budú namiesto 3 chodiť 4 spoje. Pribudnú tiež ďalšie 2 spojenia s prestupom na zastávke Vernár, ,,čakáreň“.Dohromady tak v pracovné dni dôjde k posilneniu spojov z 3 na 6 denne v každom smere.

Dochádza tiež k úprave spojov na linke Brezno – Telgárt tak, aby bolo možné s prestupom na zastávke Šumiac, Červená Skala, žel. st. cestovať do Popradu z Brezna a celého Horehornia.

Pri aprílovej zmene grafikonu dochádza na dvoch linkách k vypusteniu jedného autobusového spoja v každom smere, a to v prípadoch, kedy existoval súbeh autobusov v krátkom čase po sebe.

Prestáva premávať ranný spoj o 7:35 z Revúcej cez Šumiac do Telgártu a späť, keďže o 5 minút neskôr z Revúcej vychádza ďalší spoj, ktorý pokračuje na rovnakej trase až do Popradu. Tento spoj bude obsluhovať aj zastávku Šumiac s príchodom do Popradu o 9:13 ráno. Autobusové spojenie umožňuje plynulý prestup na rýchlik do Žiliny a Bratislavy s odchodom o 9:23, na vlak InterCity do Košic o 9:40 a tiež na električku do Smokovca a na Štrbské Pleso o 9:27.

Kvôli súbehu a nízkemu vyťaženiu, sa ruší spoj o 13:20 medzi Revúcou a Štítnikom, ktorý bol zo zastávky Jelšava,,rázc.žel.st. do Štítnikuobsadený podľa informácií od dopravcov v priemere dvomi cestujúcimi v autobuse. Na trase Revúca Jelšava,,rázc.žel.st bez zmeny premáva autobus vychádzajúci z Revúcej o 13:35, teda pätnásť minút neskôr ako predošlý spoj.

Gemerland, Zdroj: Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou BBSK

Zdieľajte článok

Pridaj komentár