Namiesto školy chirurgia, lebo sa potkla na chodníku

Niektoré chodníky v Rimavskej Sobote sú v dezolátnom stave. Niet divu, veď ich za tie roky nahlodal zub času.  Ojedinelé nie sú ani prípady, keď sa ľudia na hrboľoch potknú a spadnú. Moja kamarátka si na chodníku vyvrtla členok a zlomila ihličkový opätok.

Ďalšia moja známa spadla tak, že mala niekoľko týždňov problém s kolenami a modriny po tele. Na našu redakciu sa však obrátili čitatelia v súvislosti s nedokončeným chodníkom smerom od ZŠ Dobšinského k hojdaciemu mostu. „Moje dieťa sa tak potklo, že sme namiesto školy išli na chirurgiu a dali jej jeden steh. Kedy sa dokončí aj táto časť chodníka? Na opačnej strane mosta je to v poriadku, pretože chodník je vydláždený,“ posťažovala sa čitateľka.

Problém s prechádzaním po nedokončenom chodníku majú aj dospelí, vrátane dôchodcov. Denne tam prejdú niekoľkokrát žiaci i zamestnanci neďalekej firmy. Ak si človek nedá pozor, ľahko zakopne o vytŕčajúce kamene, pošmykne sa a spadne na zem.

Na základe podnetu čitateľky sme zašli s fotoaparátom na tvár miesta. Na nedokončenom chodníku si naozaj musíte dávať pozor. Vysoké opätky by som neriskovala. Nechcem si predstaviť situáciu, keď je daždivé počasie a šmykľavo.

Dúfajme však, že sa ľady pohnú a rimavskosobotská samospráva čo najskôr nedokončený chodník vydláždi, aby nebodaj už nikto neskončil na chirurgii…

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 6. 9. 2018

Zdieľajte článok

Pridaj komentár