Na poľnohospodárskej a záhradkárskej výstave vyše 800 exponátov

Rôzne odrody jabĺk, hrozno, kvety, gigantické tekvice a množstvo iných produktov, ktoré vypestovali naši poľnohospodári, poľnohospodárske stroje, záhradkársku techniku, zvieratká i včelárske produkty nájdete na výstave ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a poľnohospodárskych produktov v Dome kultúry v Rimavskej Sobote.

Je jedným zo sprievodných podujatí 36. ročníka Gemersko-malohontského jarmoku v Rimavskej Sobote. Zorganizovala ju Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora (GPPK), Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Rimavskej Sobote v spolupráci s Mestom Rimavská Sobota. V rámci výstavy ocenili aj GPPK a záhradkára Štefana Farsanga z Rimavskej Soboty.

Ako povedal predseda GPPK František Tóth, tento rok je 92 vystavovateľov  a vyše 800 exponátov. Vystavujú aj partneri z Maďarska, z miest Eger, Mezőkövesd a Hajdúböszörmény. Súčasťou výstavy je aj ochutnávka syrov a bohatý kultúrny program počas celého dňa. Detičky sa pred domom kultúry môžu povoziť na koči s koňmi.

„Pre náš kraj je typické pestovanie jabĺk. Najviac prospešných látok sa nachádza tesne pod šupkou tohto ovocia. Stačí jedlo jablko denne, aby sme boli zdraví. Jablká obsahujú minerálne látky, vitamíny, veľa vody, a až 30% vlákniny,“ prezradil F. Tóth.

Poľnohospodársku a záhradkársku výstavu, ktorú organizujú vyše štyridsať rokov, môžete navštíviť v priestoroch domu kultúry a pred ním dnes do 18.00 hod., v sobotu, 29.septembra od 9.00 do 12.00 hod.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 28. 9. 2018

Zdieľajte článok

Diskusia

  1. Každoročne navštevujem túto výstavku, ale mám pocit, že každým rokom jej úroveň klesá. Niektoré vystavované produkty nespĺňali limit pre expozíciu na takejto úrovni. Ale to je vec organizátora ako vysoko nastaví latku pre účasť a tým aj celkovú úroveň výstavky.
    Trošku to odľahčím, dilema, čo je krajšie, vystavovaná tekvica na fotke alebo redaktorka? Myslím si, že to druhé!

Pridaj komentár