MADUAR po úspešnej jarnej a letnej časti turné pridáva ďalšie 4 koncerty

Jedinečná atmosféra, spomienky na staré dobré časy, či skvelá party – to všetko čakalo fanúšikov na tohoročných koncertoch skupiny Maduar, legendy 90. rokov, ktorá oslavuje už neuveriteľné 25 výročie od vydania svojho prvého albumu s megahitom Do It. Pri tejto príležitosti vyrazila na turné s názvom Hafanana The Best Of Tour, na ktorom predstavila naživo všetky svoje najväčšie hity. Vďaka na mieru šitej videoprojekcii a pozvaniu špeciálneho hosťa, ktorým je Ivanna Bagová, víťazka Hlasu Česko Slovenska, pripravil Maduar návštevníkov koncertov nielen unikátny audiovizuálny prierez svojou tvorbou, ale aj mimoriadny umelecký zážitok.

„Máme za sebou fantastickú jarnú sériu vystúpení v 14 mestách Slovenska, ktorú sme zakončili veľkým open air koncertom na amfiteátri v našej rodnej Rimavskej Sobote. V lete sme k tomu pripojili ďalšie 2 termíny, z ktorých druhý bol opäť pod holým nebom v areáli hotela Garden v Košickej Belej. Je neuveriteľné, že ešte aj po 25. rokoch si nás ľudia pamätajú a prídu si s nami zaspievať naše skladby. Sme im za to nesmierne vďační, pretože vždy bolo naším snom zrealizovať takéto veľké turné a vďaka nim sa nám tieto sny plnia“ uviedol Juraj Matyinko z Maduaru.

Pokračuje jeho brat Ladislav: „Aj preto sme sa rozhodli na jeseň pridať ďalšie koncerty. Hneď prvé 2 budú v športových halách vo Veľkom Krtíši a Hnúšti, kam zavítame s rovnakou scénou, akú mali možnosť vidieť diváci v Rimavskej Sobote. Ide o najväčšiu výpravu, akú sme doteraz na koncerte použili, takže fanúšikovia v Krtíši aj Hnúšti sa majú na čo tešiť. Následne nás čaká Kultúrny dom v Buzitke pri Lučenci a celé turné uzavrieme v hoteli Alexander**** v Bardejovských kúpeľoch.“

Okrem turné sľubovali Matyinkovci v tomto roku ponúknuť aj niečo navyše. „Pripravili sme špeciálne 2-CD s výberom našich najznámejších hitov, ktoré sme doplnili o 8 nových, doteraz nevydaných, skladieb. Fanúšikovia si ho môžu zakúpiť na našich koncertoch alebo prostredníctvom e-shopu na našej oficiálnej webstránke“ vysvetlil Juraj.

Ladislav pokračuje: „Taktiež sme v spolupráci s Gemersko-malohontským múzeom v Rimavskej Sobote pripravili expozíciu mapujúcu históriu Maduaru od jej začiatkov až po dnes. Bola otvorená 4 mesiace a za ten čas ju navšťívílo takmer 2 500 ľudí, čo je neuveriteľné číslo. Perličkou boli 4 komentované prehliadky, ktpré mali návštevníci priamo s naším osobným výkladom a s možnosťou spýtať sa nás na čokoľvek v súvislosti s vystavenými exponátmi alebo našou históriou..“

„A to nie je všetko. Čaká nás dokončenie dokumentárneho filmu o našej skupine z dielne Mateja Kováča, mladého talentovaného filmára z Rimavskej Soboty, ktorý už za svoju tvorbu získal niekoľko ocenení. Ďalej vydanie video megamixu najväčších hitov určeného pre českých a slovenských DJ-ov v spolupráci s Marekom Vozárom. A aktuálne  pripravujeme v koprodukcii s hudobnou stanicou Šlágr TV aj nový televízny program s názvom 90’s show skupiny Maduar a jej hostí, verejné natáčanie prvých 2 pilotných dielov prebehne 29. a 30. októbra v Prievidzi a Žiari nad Hronom.“, uzatvára Juraj Matyinko.

Vstupenky na jesenné termíny turné sú už v predaji na Predpredaj.sk alebo u miestnych predajcov, kompletný itinerár koncertov nájdete poniže alebo na webstránke Maduaru.

MADUAR – Hafanana The Best Of Tour 2019 (jesenná časť)
23.10. VEĽKÝ KRTÍŠ – Športová hala,
24.10. HNÚŠŤA – Mestská športová hala
25.10. BUZITKA – Dom kultúry
26.10. BARDEJOVSKÉ KÚPELE – Hotel Alexander****

Zdieľajte článok

Pridaj komentár