Lučenec: Muža, ktorý zavinil tragickú dopravnú nehodu, poslal sudca do väzby

64-ročný muž z Lučenca vošiel s vozidlom do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcou Škodou Octavia combi, ktorú viedol 37-ročný vodič.

Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil z trestného činu usmrtenia 64-ročného Jána z Lučenca. „V piatok 21. júna o 18. 40 hodine po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov viedol po Gemerskej ceste v smere od centra mesta do Opatovej osobné motorové vozidlo Porsche Cayenne. S vozidlom prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcim osobným motorovým vozidlom Škoda Octavia combi, ktoré viedol 37-ročný vodič,“ informuje na svojej facebookovskej stránke banskobystrická krajská polícia.

Vo vozidle Škoda Octavia combi utrpel vodič a jeho 61-ročný spolujazdec ťažké zranenia, ktorým podľahli na mieste nehody. Vo vozidle sa ťažko zranila aj 36-ročná spolujazdkyňa, ktorá bola prevezená do nemocnice v Banskej Bystrici. Vodič Porsche Cayenne a jeho 37-ročný spolujazdec sa zranili ľahko. Vodičovi Porsche Cayenne bola v dychu nameraná hodnota 2,50 promile alkoholu!

„Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby a dnes dopoludnia sudca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní,“ uviedla polícia.

Ako policajti doplnili, vyšetrovanie dopravnej nehody prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Gemerland, Zdroj: Polícia SR – Banskobystrický kraj

.

Zdieľajte článok

Pridaj komentár