Krajšie prostredie najmenším deťom v obci Rimavské Janovce

Tak sa volá projekt, ktorý Združenie za integráciu Rómov v Rimavských Janovciach zrealizoval s finančnou  podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.  Bol venovaný deťom z materskej škôlky v Rimavských Janovciach.

Že deti sú našou prioritou asi netreba ani hovoriť. Všetci si uvedomujeme , že čo dnes do nich vložíme to sa nám vráti stonásobne.  Aj naše Združenie za integráciu Rómov v Rimavských Janovciach sa venuje nielen deťom, ale aj mládeži a sme radi, že týmto spôsobom môžeme vyčariť na detských tváričkách úsmev. 

19. 6. sme slávnostne odovzdali pre deti hraciu zostavu, domčeky a pieskoviská.  Všetky deti sa rozbehli ku hračkám a začali sa hrať s nimi. Mali radosť z domčekov aj preliezky. Na stretnutí prišli aj niektoré mamičky, ktoré potešil náš dar. Veríme, že to nie je posledná naša aktivita venovaná deťom.

Týmto chcem poďakovať  všetkým , ktorí sa pričinili o to, že dnešný deň sme mohli stráviť v milej spoločnosti  našich detí a rodičov. Poďakovanie patrí aj našim učiteľkám, ktoré sa o deti starajú.

Gemerland, Zdroj: Mgr. Alena Horváthová, Združenie za integráciuRÓMOV na SR

Zdieľajte článok

Pridaj komentár