Dve Lučenčanky dosiahli nevídaný úspech: Budú reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v Paríži

Nielen športovci majú zásluhu na pozitívnom zviditeľňovaní Slovenska vo svete. Svojou trochou k tomu prispeli Lučenčanky – kaderníčka Michaela Čomajová a vizážistka Zuzana Kiapešová. Dvojica sa predstavila na L´Oréal Professionnel Style & Colour Trophy 2018 v českej Prahe (26. 9.). Súťaž mala charakter slovenských a českých majstrovstiev, ktorých víťazné tímy ocenili pozvánkou na majstrovstvá sveta.

Národným majstrovstvám predchádzala kvalifikácia v podobe zaslania súťažnej fotografie. Cieľom bolo zaujať porotu celkovým vzhľadom modelky vrátane vizáže a oblečenia. Dominovať mal moderný, technicky precízny a nadčasový účes. „Oslovila som svoju známu, modelku Sofiu. Má krásne a netradičné črty, miestami pripomína bielu černošku. Spolu so Zuzkou Kiapešovou sme nad ničím neuvažovali, nič sme nemali pripravené. Stretli sme sa a pustili do improvizácie. Výsledok sme odfotili, odoslali a onedlho nám prišla pozvánka do finále,“ opisuje kaderníčka Michaela Čomajová.

Dievčatá z Lučenca tak koncom septembra vycestovali na majstrovstvá do Prahy, kde súperili s ôsmimi družstvami z Česka a tromi zo Slovenska. Pre Michaelu to bola štvrtá a pre Zuzanu druhá účasť na prestížnej L´Oréal Professionnel Style & Colour Trophy. Michaela už národné majstrovstvá v roku 2006 vyhrala, no na svetové pódium sa vtedy nepostupovalo.

Súťažiaci dostali tri a pol hodiny na dosiahnutie vzhľadu, ktorý ich dostal do finálovej dvanástky. „Naostro to bolo o niečom inom. Sofiin finálny look sme si dovtedy nenacvičovali. Hoci sme sa necítili sebaisto, spoliehali sme sa na svoje schopnosti. Ako však býva zvykom, zaúradoval stres a k celkovej pohode  neprispeli ani technické problémy s kulmou,“ opisuje vizážistka Zuzana Kiapešová. Dvojici sa dostalo uznania už počas súťaže. Pri problémoch s kulmou ich ostatní súťažiaci povzbudzovali. Chceli vidieť výsledok, ktorý naberal kontúry pod štyrmi rukami šikovných Lučenčaniek.

Súťažiaci a najmä porota zložená zo špičky sveta módy, stylingu i zástupcov médií  sa dočkali. Už pri nastúpení dvanástich modeliek bolo jasné, že Michaela a Zuzana majú víťazstvo v rukách.

„Sofia medzi ostatnými doslova žiarila. Bola ako z módneho časopisu. Účes, vizáž, šaty a aj jej charizma. To všetko nad ostatnými vyčnievalo,“ konštatuje Zuzana. Očakávania sa naplnili a lučenecké duo bolo spomedzi slovenských tímov najúspešnejšie. „Pri vyhlásení výsledku sme si od radosti poplakali. Veľmi nás potešili uznanlivé slová konkurencie a najmä niektorých členov poroty,“ hovorí Michaela, ktorá okrem postupu na marcové medzinárodné finále získala aj dvojdňovú stáž v Dubaji.

Dievčatá spolupracujú už viac ako dva roky. Za sebou majú niekoľko súťažných projektov, no tentoraz to dotiahli najďalej. Michaela Čomajová a Zuzana Kiapešová tak budú začiatkom marca 2019 premiérovo reprezentovať Slovensko na marcových medzinárodných majstrovstvách L´Oréal Professionnel Style & Colour Trophy v Paríži. Ich úlohou bude do najmenších detailov zopakovať víťazný vzhľad. „Bude to vrchol celej súťaže, kde sa zídu tí najlepší z najlepších. Konkurenciu rešpektujeme, ale nebojím sa jej. Už len účasť na takomto vrcholnom podujatí je  veľkým zadosťučinením, no urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali,“ dodáva úspešná dvojica.

Na snímke zľava M. Čomajová, Sofia a Z. Kiapešová

Autor: Mária Madáčová, foto: archív Zuzany Kiapešovej

 

Publikované 30. 11. 2018

Zdieľajte článok

Pridaj komentár