Duel primátorských kandidátov Viliama Vaša a Róberta Zagyiho v priateľskej atmosfére

V piatok, 19.októbra, sa v sobotskej kaviarni Tri ruže-Három Rózsa Káveház uskutočnil prvý diskusný večer dvoch kandidátov na funkciu primátora mesta Rimavská Sobota. Zúčastnili sa ho Viliam Vaš (KDH)- stredoškolský učiteľ a Róbert Zagyi (NeKa)- tunajší podnikateľ. Duel dvoch uchádzačov uvádzal známy moderátor diskusných večerov a politológ István Hangácsi.

Počas diskusie moderátor večera predstavil svoje otázky, týkajúce sa 4 resp. 8-ročného riadenia mesta, v týchto tematických okruhoch: nové investície v meste, priemyselný park, vytváranie pracovných príležitostí, európske zdroje rozvoja mesta (rozvoj služieb/verejného osvetlenia, južný obchvat mesta, cezhraničné dopravné komunikácie), súčasný stav a budúcnosť Rekreačnej oblasti Zelená voda- Kurinec, futbalová akadémia, budova bývalého Domova mládeže na Školskej ulici, budúcnosť mestských novín, používanie maďarského jazyka v mestských inštitúciách, stav maďarského oddelenia Mestského kultúrneho strediska- Domu kultúry.

Počas diskusie obaja kandidáti na funkciu primátora oboznámili prítomných i so svojimi volebnými programami a predstavami riadenia mesta. Viliam Vaš zdôraznil zmenu štýlu a spôsobu riadenia mesta najmä pri rokovaniach o vytvorení nových pracovných možností pre deti a vnukov; bezpečnosti mesta najmä pre starých rodičov;  udržaní poriadku a čistoty v meste; zefektívnení samosprávy mesta na dobre fungujúce a moderné inštitúcie; pri vytváraní dobrých vzťahov s vládou, ministerstvami, SARIO-m a župou.

Róbert Zagyi zdôraznil potrebu vytvorenia pracovných príležitostí samotným mestom, využitia priemyselného parku a vytvorenia podnikateľského inkubátora na výchovu a výcvik začínajúcich podnikateľov, predaj internátu na Školskej, podpore športu a kultúry. Obaja promptne odpovedali i na spontánne otázky samotného moderátora.

V závere diskusného večera ešte obaja kandidáti odpovedali aj na otázky prítomných divákov, týkajúce sa konkrétnych „čiernych dier“ mesta, ako sú: Internát DM na Školskej ulici, budova Župného domu, školstvo, národnostná kultúra a samozrejme opäť šport,  a osobitne futbal.

Zdroj: Gemerland.sk, foto: Marta Kanalová

 

Publikované 20. 10. 2018

Zdieľajte článok

Diskusia

  1. Celá udalosť sa mala volať Diskusia maďarských kandidátov na primátora. To je jedna vec, druhá je to, že žiaľ pán Vaš, aj keď ho ako človeka uznávam, nemá žiadnu šancu stať sa primátorom. Veľa starých voličov SMK bude voliť Šimka, nakoľko SMK sa síce spojilo s KDH, ale je to spojenie len pre nich prospešné, pre Vás žiaľ nie! O pánovi Zagyim, už ani nechcem hovoriť. Maďarský volič – pokiaľ chce voliť v každom prípade maďarského primátora, tak má až 3 možnosti, nie je to trochu veľa??? A aj pán Ceglédy má veľa materiálov v maďarčine… áno, on nie je Maďar, ale má v tíme nie jedného Maďara a pokiaľ daný návrh nie je proti mestu, ale je prospešný pre občanov, tak ho podporí. Nebude sa hrať, ako to robia v SMK, že investícia je "od nesprávnej" politickej strany, takže ho z princípu nepodporíme! Teraz, je už jedno, "a kocka el van vetve". Už to žiadny husací festival, ICS maďarská party, Katalin bál a ani iné narýchlo usporiadané podujatia (cirkus pre ľudí) nezachránia, aj keď SMK verí v tom, že ľudom stačí cirkus tesne pred voľbami.

Pridaj komentár