Dražice: V komunitnej záhradke vznikol Tvorivý domček

V obci Dražice v okrese Rimavská Sobota zriadili Tvorivý domček. Vznikol vďaka projektu z Nadácie Orange.

Predkladateľom tohto projektu je Občianske združenie Šanca pre Dražice, ktoré na pozemku komunitnej záhradky patriacej tomuto združeniu, spoločne s dobrovoľníkmi upravilo unimobunku na  ,,Tvorivý domček“.

„Už zo samotného názvu vyplýva, že  v ňom a jeho okolí bude priestor na tvorenie, budú sa tu pripravovať rôzne  dielničky, venované najmä tradičným remeselným technikám,“ priblížila Ingrid Palatinusová z OZ Šanca pre Dražice. Ako ďalej dodala, na realizácii tohto projektu dobrovoľníci odpracovali približne 200 hodín. „Bolo potrebné opraviť striešku, podlahu, vymaľovať, zatepliť ,upraviť okolie. Práce na domčeku a v jeho okolí je ešte dosť. V budúcnosti plánujeme zabezpečiť kúrenie, postaviť menší altánok, posedenie, zasadiť nové stromy a kríky, vybudovať zeleninovú záhradku a kvetinové záhony, opraviť oplotenie,“ uviedla Palatinuosvá s tým, že v ,,Tvorivom domčeku“  a v komunitnej záhradke bude priestor na stretávanie sa komunity a na zmysluplné trávenie voľného času.

Projekt realizovali z Nadácie Orange v programe Spojme sa pre dobrú vec 2019. „Nadácii Orange a všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na realizácii projektu podieľali, patrí naša veľká vďaka,“ dodala na záver.

Gemerland Zdroj: Ingrid Palatinusová, Šanca pre Dražice oz

Zdieľajte článok

Pridaj komentár