Blížia sa veľkonočné sviatky, polícia očakáva na cestách viac vodičov


Prioritou zvýšeného dohľadu na cestách kraja bude v čo najväčšej miere eliminovať jazdu pod vplyvom alkoholu.

Aj v tomto roku s blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami očakáva polícia na cestách zvýšený počet účastníkov. „Preto aj teraz prijíma polícia v Banskobystrickom kraji opatrenia smerujúce k bezpečnosti na našich cestách. Zameriame sa prevažne na usmerňovanie premávky na hlavných cestných ťahoch, zvýšime dohľad aj na nehodových miestach, rizikovejších úsekoch a tiež tam, kde očakávame zvýšenie intenzity v cestnej premávke najviac,“ informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Ako ďalej uviedla, pozornosť polície bude venovaná najmä vodičom motorových vozidiel, ich disciplíne a ohľaduplnosti na cestách, ale bez povšimnutia nezostane ani správanie sa ostatných účastníkov na cestách, ktorými sú chodci, cyklisti či motocyklisti. Zdôraznila, že prioritou zvýšeného dohľadu na cestách kraja bude v čo najväčšej miere eliminovať jazdu pod vplyvom alkoholu.

Kontrolu však budú policajti smerovať aj k dodržiavaniu najvyššej povolenej rýchlosti, a tiež k dodržiavaniu ďalších dôležitých pravidiel cestnej premávky. „Vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade nepatria na cesty. Jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činom a takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne,“ upozornila Kováčiková.

Gemerland: Zdroj: Krajské riaditeľstvo PP v Banskej Bystrici

Zdieľajte článok

Pridaj komentár