BBSK zmenil cestovné poriadky na autobusových linkách

Kraj vyhovel pripomienkam samospráv či zamestnávateľov.

Autobusové linky prímestskej autobusovej dopravy v Banskobystrickom kraji jazdia od stredy 15. apríla podľa upravených cestovných poriadkov. BBSK o tom informuje na sociálnej sieti.

Kraj tak vyšiel v ústrety pripomienkam, ktoré mu po zavedení krízového režimu Sobota Plus zaslali samosprávy, zamestnávatelia a cestujúca verejnosť. Relevantné pripomienky kraj následne spolu s dopravcami zapracoval do cestovných poriadkov.

Tie sú dostupné na www.bbsk.sk/sobotaplus, ako aj na webových stránkach oboch dopravcov SAD Zvolen a SAD Lučenec. Zmeny budú vyvesené aj na výveskách jednotlivých autobusových zastávok.

„Úpravou cestovných poriadkov sa odstránili najmä nedostatky na spojoch, kde došlo k vyššiemu vyťaženiu autobusov. Zaviedli sa ďalšie spoje, aby sa vyhovelo cestujúcim v podmienkach súčasnej krízovej situácie,“ úvdza BBSK.

Upravený režim Sobota Plus zaviedol kraj od 2. apríla ako jedno z opatrení pred šírením nového koronavírusu a taktiež z dôvodu nedostatočnej vyťaženosti niektorých autobusových liniek. Už pri jeho zavedení kraj deklaroval, že je pripravený aj spolu s dopravcami flexibilne reagovať na relevantné pripomienky k cestovným poriadkom.

Gemerland, foto: archív

Zdieľajte článok

Pridaj komentár